Polki ponownie musiały uznać wyższość Koreanek. Mimo porażki Biało-Czerwone awansowały do Final Four II Dywizji World Grand Prix.

Ostatnia potyczka ekip z Polski i Korei Południowej zakończyła się zwycięstwem Azjatek. W rozgrywanym w Polsce turnieju eliminacyjnym Koreanki pokonały gospodynie 3:1, mimo głośnego dopingu dla Polek niosącego się po hali w Ostrowcu Świętokrzyskim. W drugim spotkaniu obydwu drużyn Biało-Czerwone nie mogły liczyć na „pomoc ścian”, gdyż tym razem gospodyniami imprezy były Azjatki, a kolejny turniej kwalifikacyjny rozgrywany był w Suwon.

W dwóch pierwszych meczach podopieczne Jacka Nawrockiego gładko pokonały Kazachstan i Kolumbię (po 3:0). Dzięki tym zwycięstwom polska ekipa zapewniła sobie awans do turnieju Final Four II Dywizji, który zostanie rozegrany w czeskiej Ostrawie w dniach 29-30 lipca. Ostatni mecz koreańskiego eliminatora był przysłowiowym meczem o pietruszkę – obydwie drużyny miały już zapewniony awans do turnieju głównego. Jednak Nawrocki nie zamierzał ignorować rywala i od początku zapowiadał, że dla jego drużyny najważniejszym spotkaniem będzie właśnie to z Koreankami. Biało-Czerwone spotkanie zaczęły dobrze, od kilkupunktowego prowadzenia w pierwszym secie. Niestety Azjatki szybko zniwelowały stratę i zaczęły budować przewagę nad przyjezdnymi, czego efektem było wygranie partii do 23. Druga część meczu rozpoczęła się bliźniaczo do pierwszej, jednak i tym razem Koreanki szybko przegoniły rywalki z Europy i zwyciężyły seta do 20. W trzeciej partii Biało-Czerwone postawiły najzacieklejszy opór gospodyniom i niemal do końca walczyły o zwycięstwo w secie, jednak ostatecznie poległy do 22. i w całym spotkaniu 0:3. Dwie porażki z Koreą Południową w turniejach eliminacyjnych mogą budzić niepokój, gdyż między innymi z teamem z Azji Polki będą mierzyć się podczas lipcowego Final Four II Dywizji World Grand Prix.