Zaktualizowano dnia 27 kwietnia 2021
Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://pakis.pl/kursy/154/kurs-trenera-klasy-ii-kulturystyka/src-blogTrIIKult
Większość osób zapisujących się na siłownię oczekuje natychmiastowych efektów. Niestety trening siłowy charakteryzuje się tym, że na widoczne rezultaty czeka się długo i są one poparte ciężką pracą. Jednym z głównych błędów adeptów kulturystyki jest nieprawidłowe wykonywanie ćwiczeń, które hamuje rozwój mięśni, a w niektórych przypadkach prowadzi do powstawania bolesnych kontuzji. Siłownie, starając się jak najdłużej zatrzymać u siebie klienta, proponują w cenie karnetu konsultacje z wykwalifikowanym trenerem, którego wiedza pozwoli rzetelnie przygotować się do treningu i poprawnie wykonywać wszystkie zaplanowane ćwiczenia. Ponadto osoba ta podpowie, jak prawidłowo zbilansować swoją dietę, aby wysiłek wykonany na siłowni został poparty odpowiednim posiłkiem, który posłuży do optymalnego rozwoju trenowanych partii mięśni. Wiedzę i umiejętności trenera może zdobyć każdy, wystarczy tylko ukończyć kurs trenera klasy II kulturystyki.
Jednym z istotnych pozytywów kursu jest fakt, że podczas jego przeprowadzania nie musimy wychodzić z domu – całość wiedzy jest przekazywana online, a służą do tego specjalnie przygotowane prezentacje i filmy instruktażowe. Aby móc rozpocząć szkolenie należy spełnić tylko trzy kryteria: mieć ukończone 18 lat, mieć wykształcenie średnie lub zawodowe i tytuł instruktora kulturystyki. Kurs skład się z dwóch części: ogólnej i specjalistycznej, które z kolei dzielą się na bardziej szczegółowe tematy. Skutecznym narzędziem do utrwalania zdobytej wiedzy są testy cząstkowe, która kończą dany temat. Pod koniec szkolenia kursant nagrywa kilkuminutowy filmik zaliczeniowy, w którym dzieli się zdobytą wiedzą. Po umieszczeniu go na platformie e-learningowej i pozytywnej weryfikacji rozwiązuje test generalny. Jeśli uzyskany wynik daje zaliczenie kursu, kandydat otrzymuje uprawnienia trenera klasy II kulturystyki, które otwierają przed nim bogatą ścieżkę kariery zawodowej. Prócz wspomnianych wcześniej siłowni prywatnych i komercyjnych trener może ubiegać się o pracę w klubach i związkach sportowych, ośrodkach sportu i rekreacji czy ośrodkach kultury. Równie ciekawą alternatywą jest praca trenera personalnego, która polega na przeprowadzaniu indywidualnych zajęć z klientem. Ta forma ćwiczeń cieszy się coraz większą popularnością wśród osób rozpoczynających swoją przygodę z kulturystyką. Potencjalni klienci najczęściej sami zaopatrują się w odpowiedni sprzęt, z którego mogą korzystać w domowym zaciszu pod okiem wykwalifikowanego profesjonalisty. Uprawnienia trenera klasy II pozwalają również na podjęcie pracy we wszystkich krajach Unii Europejskiej, gdyż są one zgodnie z wytycznymi narzuconymi przez urzędników z Brukseli.