Agnieszka Radwańska przegrywa w Wuhan. Polka przegrała z Ashleigh Barty 6:4, 0:6, 4:6.

Radwańska pokazała swoje dwa oblicza w przeciągu całego spotkania. To z najlepszych lat jej zawodowej kariery w pierwszym secie i niestety to słabsze w pozostałych setach, co odbiło się na końcowym wyniku. Australijka Barty skrzętnie to wykorzystała i była w stanie odwrócić losy spotkania mimo słabego rozpoczęcia. To ta niżej sklasyfikowana w rankingu tenisistka zagra w ćwierćfinale turnieju WTA Premier 5 na kortach twardych w chińskim Wuhan.

Barty podkreśliła w ten sposób, że trwa jej najlepszy sezon dotychczasowej karierze. W tym roku wygrała w Kuala Lumpur i wystąpiła w finale w Birmingham, doszła do ćwierćfinału w Strasburgu i Nottingham. Do sukcesów należy zaliczyć występ w Toronto, Cincinnati i US Open, gdzie dotarła do trzeciej rundy. Dobre występy poskutkowały awansem w rankingu WTA z 271 miejsca na 37.

W poprzedniej rundzie turnieju rozgrywanego w Wuhan pokonała Johannę Kontę, teraz udało się jej ta sztuka w pojedynku z Radwańską. W pierwszej odsłonie meczu do pierwszego przełamania doszło przy stanie 2:1. Z kolei w czwartym gemie udało się jej odeprzeć cztery break pointy, dzięki czemu podwyższyła swoją przewagę. Obudziła się jednak wtedy Polka, której udało się wyjść na prowadzenie 5:4 i wygrać ten set.
W kolejnych setach zeszło powietrze z naszej reprezentantki. Już w pierwszym gemie drugiej odsłony została przełamana, a cały set przegrała nie zdobywając ani jednego gema. Podobnie rozpoczął się trzeci set tj. od oddania podania w pierwszym gemie. Mimo słabszych momentów Australijki bez problemu udało się jej dowieźć zwycięstwo do samego końca.

Był to pierwszy mecz pomiędzy tymi tenisistkami i trwał godzinę i pięćdziesiąt siedem minut. W ćwierćfinale Barty zagra z Karoliną Pliskovą.