Ciąża a aktywność fizyczna. Kurs instruktora fitness dla kobiet w ciąży sposobem na zdobycie fachowej wiedzy

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://pakis.pl/kursy/157/kurs-instruktora-fitness-dla-kobiet-w-ciazy/src-blogFitwCiąży

O tym, że fitness pozytywnie wpływa na ludzki organizm, nie trzeba nikogo szczególnie przekonywać. Ten rodzaj aktywności fizycznej, zdominowanej przez kobiety, z roku na rok ma coraz więcej zwolenników. Nie wszyscy jednak wiedzą, że fitness może również znakomicie wpływać na organizm podczas ciąży. Wielu kobietom ćwiczenia w trakcie stanu błogosławionego mogą z pewnością wydawać się czymś abstrakcyjnym i absolutnie niedozwolonym. I faktycznie, zakazana jest nadmierna aktywność w przypadkach, kiedy występują zagrożenia ciąży lub gdy kobieta ma problemy z nadciśnieniem. Oczywiście też nie wszystkie rodzaje ćwiczeń są wskazane. Skupmy się jednak na pozytywach. Uprawianie fitness podczas ciąży lepiej przygotowuje organizm na poród oraz powoduje szybszą regenerację ciała po urodzeniu dziecka. Ponadto zapobiega powstawaniu żylaków, redukuje obrzęki nóg i stany drętwienia, które tak często dokuczają wielu ciężarnym. Aktywność fizyczna minimalizuje ryzyko wystąpienia hemoroidów, rozstępów i wiotczenia skóry, lepiej dotlenia organizm zarówno matki, jak i dziecka. Jednym z bardzo ważnych aspektów jest też poprawienie kondycji psychicznej kobiety. Gimnastyka zwiększa samoocenę i łagodzi huśtawki nastrojów. Pomimo tego wiele ciężarnych podchodzi z rezerwą do fitness w trakcie ciąży, dlatego tak ważne jest, aby ich obawy rozwiał specjalista, którego wiedza uspokoi przyszłe matki, pozwoli dobrać odpowiedni zestaw ćwiczeń i jednocześnie jak najlepiej przygotuje ciało do rozwiązania. Aby uzyskać te kompetencje, należy ukończyć kurs instruktora fitness dla kobiet w ciąży.

Szkolenie jest przeprowadzane online, dzięki czemu kursant ma dostęp do bazy materiałów przekazywanych w formie prezentacji, filmów szkoleniowych i innych załączników. Długość trwania kursu jest uzależniona od czasu, jaki osoba chętna jest w stanie na niego poświęcić, jednak średni czas jego realizacji wynosi 7-8 dni. Program jest podzielony na dwie części: ogólną i specjalistyczną, które z kolei dzieli się na części tematyczne. Po każdej z nich następuje test cząstkowy. Pod koniec szkolenia należy nagrać film zaliczeniowy, w którym kursant wykaże się zdobytą wiedzą. Po jego pozytywnej weryfikacji następuje rozwiązanie testu generalnego, którego zdanie kończy szkolenie. Zdobyty w ten sposób tytuł instruktora fitness dla kobiet w ciąży spełnia kryteria zarówno prawa polskiego, jak i unijnego, wskutek czego przed instruktorem zostaje otwarty rynek pracy we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Uprawnienia te pozwalają znaleźć pracę w siłowniach prywatnych i komercyjnych, klubach i ośrodkach sportowych, ale też doskonale sprawdzają się w trakcie indywidualnych zajęć z kobietami ciężarnymi, które wymagają specjalnej opieki i ćwiczeń.