Kurs instruktora tenisa ziemnego. Instruktorska przygoda rozpoczyna się wraz z ukończeniem kursu.

Mówi się, że z pośród wszystkich dyscyplin sportowych tenis ziemny należy do tych najbardziej elitarnych. Jest w tym wiele prawdy, bowiem jest więcej zwolenników np. piłki nożnej, czy siatkówki. Są bardzo popularnymi sportami, ponieważ do uprawiania tych dyscyplin wystarczy odrobina miejsca i piłka. W przypadku tenisa ziemnego wymagany jest specjalistyczny sprzęt, ale nie znaczy to, że jest drogi i nieosiągalny dla osób chcących rozpocząć z nim swoją przygodę. Prestiżowy styl tej dyscypliny wynika z tego, że praktykujący ją miłośnicy nie tylko skupiają się na aspektach fizycznych, tzn. technikach uderzenia, ćwiczeniach wydolnościowych, ale również na sferze planowania gry. Strategia gry odgrywa istotną rolę w osiąganiu punktów na korcie tenisowym.

Wielu z was z pewnością kojarzy takie nazwiska jak Rafael Nadal lub Roger Federer. Są aktualnymi bożyszczami fanów tego sportu. To za ich sprawą tenis ziemny stał się alternatywą dla regularnych sportów. Dotyczy to nie tylko absencji widowni podczas rozgrywanych mistrzostw świata WTA lub ATP. Zarówno amatorzy sportów jak i entuzjaści aktywizmu ruchowego podążają w ślad za swoimi wzorami. W imię zasad zdrowego stylu życia wyciągają rakiety, piłeczki tenisowe i podążają na kort po swoje pierwsze zwycięstwa. Sportowy charakter tenisa ziemnego spotyka się z pasją, osobistymi potrzebami oraz dziedziną zdrowia. Posiada wiele atutów, dla których ludzie decydują się na trening właśnie tej dyscypliny. Daje możliwość zawarcia nowych znajomości, wymiany doświadczeń. To interesujący sposób na to, by poprawić ogólny stan zdrowia, od wydolności po poprawę koordynacji ruchowej, czy sylwetki.

Tenis ziemny aktualnie przeżywa swój złoty okres. Otwieranych jest wiele nowych ośrodków treningowych, przybywa coraz więcej specjalistycznego sprzętu, i przede wszystkim ludzi, którzy garną się do uprawiania sportu. W związku z tym trwają zaawansowane poszukiwania instruktorów, którzy chcą dzielić się swoją wiedzą. W każdym większym mieście powstają profesjonalne kryte korty przeznaczone do całorocznego użytkowania, więc kadra instruktorów musi być odpowiednio uzupełniana. Jednak nie mogą to być ludzie bez doświadczenia. Aby móc konkurować o wolny wakat nauczycielski należy spełnić kilka podstawowych wymogów. Pasja do tenisa jest tu elementem istotnym. Ważne jest również posiadanie zawodowych kwalifikacji, które potwierdzają wartość edukacyjną pracownika. Od instruktora sportu wymaga się posiadania wiedzy, która umożliwia wprowadzić w tę dyscyplinę początkujących graczy, a także tych mających już pewne umiejętności. Aspirujący do tytułu instruktora powinni zainteresować się kursem instruktora tenisa ziemnego, gdyż przygotowuje on do pracy w roli instruktora. Do pracy z ludźmi, którzy chcą się nauczyć uprawiać ten sport. Ich decyzja może być wywołana przez impuls, obejrzenie meczu lub przez działanie poczty pantoflowej. To jednak stanowi tylko wskazówkę dla instruktora. To w jaki sposób podtrzymać zainteresowanie i sprawić by klient nie opuścił treningu po zajęciach wprowadzających zależy od umiejętności interpersonalnych instruktora. Kursy instruktorskie organizowane są dokładnie po to, by kształcić nową kadrę nauczycielską, która posiada komplementarną wiedzę z zakresu pedagogiki i metodyki pracy. Proponowane przez szkoły wykłady omawiają, jak postępować z klientem w ramach prowadzonego treningu, jak zachować bezpieczeństwo, jakie stosować ćwiczenia i na czym skupiać się podczas pracy ze swoim podopiecznym.

Jeśli planujesz przystąpić do kursu to wiedz, że twoja inwestycja zwróci się po pierwszym miesiącu pracy, a nawet już po kilku dniach prowadzenia zajęć. Na zarobki instruktorzy tenisa ziemnego nie mogą narzekać, ponieważ stawki godzinowe plasują się na przyzwoitym poziomie nawet do 80 zł. Trzeba wziąć jeszcze pod uwagę miejsce wykonywanej pracy. Godziny można rozłożyć pomiędzy prace przy korcie tenisowym oraz w placówkach edukacyjnych, które prowadzą zajęcia sportowe i SKS-y.