Polacy uwielbiają jeździć konno. Kurs trenera jazdy konnej klasy II sposobem na zdobycie ciekawego zawodu

Zaktualizowano dnia 14 kwietnia 2021

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://pakis.pl/kursy/153/kurs-trenera-klasy-ii-jazda-konna/src-blogTrIIKonna

Jazda konna w Polsce ma bardzo długą tradycję, można wręcz śmiało uznać, że Polacy już przed wiekami zakochali się w koniach. Przez setki lat zwierzęta te wiernie służyły naszym rodakom zarówno w życiu codziennym, jak i podczas okazjonalnych zmagań, niejednokrotnie tych związanych z walką na śmierć i życie. Dziś także niezwykle cenimy konie, które z racji ogólnego postępu cywilizacyjnego straciły swój służalczy charakter, a bardziej wykorzystywane są w celach rekreacyjnych. Coraz więcej osób decyduje się na naukę jazdy konnej, która na nowo odbudowuje więź tych niezwykłych zwierząt z człowiekiem. W związku z tym stadniny koni poszukują wykwalifikowanych kandydatów, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami z nowymi adeptami sztuki jeździeckiej. Naprzeciw wymaganiom szkół wychodzi kurs trenera klasy II jazdy konnej.

Aby móc przystąpić do szkolenia, należy spełnić trzy podstawowe warunki: mieć ukończone 18 lat, wykształcenie średnie lub zawodowe oraz legitymować się tytułem instruktora jazdy konnej. Po spełnieniu tych kryteriów kurs trenera klasy II stoi przed nami otworem. Składa się on z dwóch części: ogólnej i specjalistycznej. Są one podzielone na tematy, które kończą się testami cząstkowymi. Dzięki nim kursant utrwala i systematyzuje wiedzę. Co dzieje się, jeśli któryś z testów pójdzie nam nie po myśli i go nie zaliczymy? Tak naprawdę nic poważnego, możemy podchodzić do niego do skutku, aż do pozytywnego rozwiązania. Po zdaniu wszystkich testów cząstkowych następuje część finalna kursu. W niej kandydat przechodzi do filmu zaliczeniowego i testu generalnego. W filmie przyszły trener jazdy konnej klasy drugiej prezentuje zdobytą wiedzę poprzez omówienie i zademonstrowanie zagadnień, technik i ćwiczeń związanych z instruktażem jeździectwa. Część praktyczna kursu nie musi być przesadnie długa, wystarczy, by trwała od 5 do 10 minut. Ponadto nie potrzeba do tego profesjonalnego sprzętu do nagrywania – wystarczy telefon komórkowy, gdyż najważniejsze, aby film był w pełni zrozumiały. Ostatnim etapem kursu jest zaliczenie testu generalnego, który sprawdza całość zdobytej podczas szkolenia wiedzy.

Jeśli wszystkie części kursu zaliczymy pozytywnie, otrzymujemy tytuł trenera jazdy konnej klasy II, który jest zgodny z ministerialnymi wytycznymi oraz przepisami unijnymi, co pozwala podjąć pracę we wszystkich krajach Unii Europejskiej. A wszystko to można osiągnąć bez wychodzenia z domu, gdyż całe szkolenie wykonuje się online na specjalnie przygotowanej platformie e-learningowej, która prezentuje wiedzę w czytelny sposób poprzez prezentacje, filmy instruktażowe i pliki tekstowe, które w każdej chwili można wydrukować.