Polscy siatkarze zwyciężają Memoriał Wagnera. Tryumf w krakowskiej imprezie dobrym prognostykiem przed tegorocznymi mistrzostwami Europy

W pierwszym spotkaniu XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera Polacy mierzyli się z aktualnymi mistrzami Europy, Francuzami. Podopieczni Ferdinando de Giorgiego dobrze weszli w spotkanie,zwyciężając pierwszego seta do 22. W dwóch kolejnych odsłonach lepsi byli Francuzi. Trójkolorowi wygrywali sety kolejno do 16. i 20. Podrażnieni Polacy nawiązali walkę i czwarta partia padła ich łupem, w której tryumfowali do 22. Decydujący tie-break był najbardziej zaciętą partią z całego meczu. Doświadczenie i umiejętności Francuzów okazały się ich największym atutem, dzięki czemu wygrali piątą partię do 13. i całe spotkanie 3:2.

W sobotnim meczu w krakowskiej Tauron Arenie nasi reprezentanci mierzyli się z nieobliczalnymi Kanadyjczykami. Zawodnicy byłego selekcjonera Polaków, Stephane Antigi, nawiązali równorzędną walkę z gospodarzami w pierwszym secie, jednak ostatecznie przegrali go po grze na przewagi, do 34. W drugiej odsłonie Biało-Czerwoni rozbili przeciwnika, wygrywając do 20., natomiast w trzecim secie również tryumfowali Polacy, tym razem 26:24 i w całym spotkaniu 3:0.

W niedzielnym meczu, kończącym zmagania całego memoriału, po przeciwnych stronach siatki stanęli Polacy i Rosjanie. Publiczność zgromadzona na krakowskim obiekcie spodziewała się zaciętego meczu i taki też dostała. Gospodarze przegrywali już 0:2 (pierwszy set: 16:25, drugi: 19:25), by ostatecznie podnieść się z kolan i wygrać trzy kolejne sety do 20., 22. i 12. Dzięki zwycięstwu nad Sborną Polacy zapewnili sobie wygraną w XV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Tryumf w tak silnie obsadzonej imprezie pozwala przypuszczać, iż nasi reprezentanci są jedną z ekip, która z pewnością będzie się liczyć w walce o medale na rozgrywanych w Polsce tegorocznych mistrzostwach Europy.