Zaktualizowano dnia 14 kwietnia 2021
Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://pakis.pl/kursy/56/kurs-trenera-personalnego/src-blogPersonalny
Jak się okazało, zawód trenera personalnego był jednym z najchętniej wybieranych zawodów wśród młodych ludzi w 2017 roku. Sytuacja ta nie dziwi chyba nikogo, popularność aktywności fizycznej z roku na rok wzrasta. Co za tym idzie, zwiększa się popyt na usługi trenerskie. Przy tak licznym zapotrzebowaniu nie maleją stawki za godzinę pracy trenera personalnego. Wysokie płace osiągają stosunkowo szybko, nawet początkujący instruktorzy. Czy ta tendencja utrzyma się w 2018 roku?
Rynek fitness przekształca się w bardzo dynamiczny sposób, to zjawisko łączy się także z ewolucją charakteru pracy trenera. Do podstawowy zadań trenera personalnego nie należy tylko m.in. prowadzenie sesji treningowych czy czuwanie na poprawną techniką wykonywania ćwiczeń. Na dłuższą metę osoby ćwiczące mają większe wymagania, chcą gotowych planów treningowych oraz pragną motywacji od swojego trenera. Budowanie przyjaznej atmosfery, dawanie dobrego przykładu i dużo psychologii, to cechy, które zdaniem wielu osób z tej branży będą pożądane w 2018 roku.
Coraz bardziej od zawodu trenera personalnego odpada łatka „koksa” i „steryda”. Nie liczy się w tej chwili sama sylwetka, ale elastyczność i otwartość na potrzeby klientów. Podopieczni chcą, aby ich trener był dostępny zawsze, mógł doradzić, dlatego na brak pracy nie mogą narzekać freelancerzy, osoby bez stałego zatrudnienia, którzy założyli swoją własną działalność. Samodzielne pozyskiwanie klientów i zajmowanie kwestiami formalnymi zdaniem wielu, nie powinno stanowić tak wielkiego problemu, aby rezygnować z takiego modelu współpracy dla zatrudnienia na umowę o pracę.
Niesłabnące zainteresowanie treningami u boku trenera personalnego nie zniechęca młodych ludzi do pójścia tą ścieżką zawodową. Wraz z noworocznymi postanowieniami wzrosła liczba sprzedanych karnetów, a co za tym idzie, każdy trener personalny powinien zadbać o odpowiednią motywację. Dzięki temu zapał noworoczny może nie osłabić się i klient nie zrezygnuje z kontynuacji treningów.
Z kolei wysokość płac nieustannie rośnie, dzięki czemu podjęcie się kursu trenera personalnego w 2018 roku jest odpowiednio umotywowane. To może być wymarzony zawód w tym roku dla wielu osób kończących AWF, ale nie tylko. Ciągła specjalizacja i poszerzanie wiedzy dzięki wartościowemu szkoleniu pozwoli debiutującym na rynku trenerom personalnym na utrzymanie się i prężną działalność. Jednak przy tak dużym zainteresowaniu usługami instruktorów już przy pierwszych treningach klienci są w stanie zorientować się, że szkoleniowcowi brakuje obycia i nie jest doświadczony. Z pewnością kurs trenera personalnego online to niezwykle przydatna dawka wiedzy, od której warto zacząć przygodę z tym zawodem.