Wielcy najlepsi w Ostrawie. Podczas czeskiego mityngu nie było niespodzianek, zwyciężali faworyci.

W biegu na 100 metrów mężczyzn wygrał Usain Bolt. Jamajczyk przybiegł na metę jako pierwszy z czasem 10.06. Tuż zanim uplasował się Kubańczyk Yunier Perez, który ustanowił swój rekord życiowy – 10.09. Bolt zapowiedział, że zakończy karierę po mistrzostwach świata w Londynie. Dla Jamajczyka był to dziewiąty występ w Ostrawie. Najlepszy wynik zanotował w ubiegłym roku, kiedy to zmierzono mu czas 9.98.

Bezkonkurencyjny na starcie biegu na 300 metrów był Wayde van Niekerk. Zawodnik Republiki Południowej Afryki, który podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro pobił rekord świata w biegu na 400 metrów należący do Michaela Johnosona wystartował tym razem na dystansie o 100 metrów krótszym. W Ostrawie udało mu się poprawić osiągnięcie tego samego zawodnika. Jego czas wyniósł 30.81. Szóste miejsce na tym dystansie zajął Rafał Omelko.

W rywalizacji na 100 metrów przez płotki pań zwyciężyła pewnie Pamela Dutkiewicz. Szósta w tym biegu była nasza reprezentantka Karolina Kołeczek. Z kolei w biegu na 110 metrów przez płotki mężczyzn zwyciężył Garfield Darien. Na siódmym miejscu został sklasyfikowany Damian Czykier, a tuż zanim Artur Noga.

Podobny obrót miał konkurs trójskoku. Najlepszy był Christian Taylor, nasz reprezentant Karol Hoffmann. W pozostałych dyscyplinach, w rzucie oszczepem na najwyższym stopniu podium stanął Thomas Roehler, a w biegu na 10 kilometrów Mohamed Farah.
Najbardziej jednak polskich kibiców może cieszyć fakt, iż zwycięstwo odniósł w skoku wzwyż Sylwester Bednarek. Świetnie spisał się Michał Haratyk, który w pchnięciu kulą zajął drugie miejsce. Ten drugi bardzo długo prowadził, ale zwycięzcą okazał się faworyt – Tomas Stanek.