Już nie instruktor a trener przygotowania motorycznego może liczyć na pracę od ręki! Kurs trenera klasy II – przygotowanie motoryczne pozwoli Ci wspiąć się stopień wyżej.

Zaktualizowano dnia 27 kwietnia 2021

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://pakis.pl/kursy/193/kurs-trenera-klasy-II-przygotowanie-motoryczne/src-blogTrIIMoto

Jaka jest różnica między instruktorem a trenerem? Przede wszystkim stopień zawodowy, ale co za tym idzie także stopień wiedzy. W Polsce stopnie zawodowe trzeba zdobywać po kolei. Oznacza to, że aby zostać trenerem klasy II najpierw trzeba zostać instruktorem, a potem dopiero można zrobić kolejny kurs i zdać kolejny egzamin potwierdzający kwalifikacje. Oczywiście to nie koniec, ponieważ potem można zaliczyć kurs na trenera klasy I i na samym końcu trenera klasy mistrzowskiej. Po zaliczeniu każdego etapu nauki zdobywa się coraz więcej wiedzy i ma się większe doświadczenie w prowadzeniu zajęć. Dlatego też w ośrodkach sportu czy klubach sportowych coraz częściej zatrudniani są co najmniej trenerzy klasy II. Jeśli jesteś już instruktorem sportu nie marnuj czasu i zrób kurs trenera klasy II – przygotowanie motoryczne, aby mieć zapewnioną pracę na kolejny sezon.

Kurs trenera klasy II – przygotowanie motoryczne wbrew pozorom jest bardzo ważny nie tylko dla trenerów klubów sportowych i ich asystentów. Nie tylko przy grach drużynowych ważna jest motoryka. Takie zajęcia i kurs trenerski przydadzą się też osobom, które pracują jako trenerzy personalni czy instruktorzy narciarstwa zjazdowego. Z powodzeniem mogą go zrobić osoby pracujące, które mają mało czasu na naukę, ponieważ jest też dostępny w formie online. Dzięki temu można się nauczyć materiału zadanego na kursie w wolnej chwili, kiedy mamy na to czas oraz kiedy możemy się wyciszyć i skoncentrować na nauce. Przekłada się to nie tylko na szybsze przyswojenie wiedzy, ale też lepszą zdawalność egzaminu końcowego.

Czego może nas nauczyć kurs trenera klasy II – przygotowanie motoryczne? Przede wszystkim pracy jako trener nie tylko z całymi drużynami sportowymi, ale też z pojedynczymi sportowcami. Trener przygotowania motorycznego musi pracować z zawodnikami przez cały sezon, aby zwiększyć ich wydajność, ale też nauczyć ich zachowań pozwalających na minimalizowanie ryzyka pojawienia się kontuzji. Trener przygotowania motorycznego będzie też odpowiedzialny za ułożenie programu treningu danego zawodnika lub drużyny oraz wprowadzanie modyfikacji w zależności od potrzeb. Podczas treningów ma on poprawić siłę, zwinność, szybkość czy wytrzymałość zawodników, ale też zadbać o to, aby potrafili się oni prawidłowo odżywiać czy regenerować. Do zadań trenera przygotowania motorycznego należy też motywowanie zawodników do dalszej pracy nie tylko w tej dziedzinie, ale ogólnie do pracy nad swoimi sportowymi umiejętnościami. Dlatego też potrzebny jest specjalny kurs trenera klasy II – przygotowanie motoryczne, aby taką osobę dobrze przygotować do pracy, zwłaszcza jeśli wcześniej ktoś pracował jako ogólny instruktor sportu może mu być taka wiedza szczególnie potrzebna.