Zaktualizowano dnia 14 kwietnia 2021
Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://pakis.pl/kursy/152/kurs-trenera-klasy-ii-fitness-aerobik/src-blogTrIIFitness
Zdecydowana większość siłowni ma w swojej ofercie zajęcia fitness, które w ostatnich latach zyskały ogromną popularność. Aerobik cieszy się powodzeniem głównie wśród kobiet, jednak zjawisko uprawiania go przez mężczyzn zaczyna powszednieć i nikogo już nie dziwi. Nie bez powodu społeczeństwo darzy coraz większym zaufaniem tego typu aktywność fizyczną. Główną zaletą fitness jest znacząca poprawa kondycji i wydolności, które z kolei są istotną bazą, chociażby dla biegaczy. Dlatego tak wielu z nich z zapamiętaniem oddaje się aerobikowi zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy aura nie sprzyja treningom na świeżym powietrzu. Poprawa kondycji i wydolności to tylko część pozytywów, które zyskuje organizm podczas uprawiania fitness. Poprzez zastosowanie odpowiednich układów i figur podczas treningu, a także sprzętu, jak na przykład piłki lekarskiej, angażujemy do pracy różne partie mięśni, które ulegają wzmocnieniu i stają się bardziej elastyczne. Dzięki temu poprawia się koordynacja ruchowa i ogólna motoryczność organizmu.
W związku z lawinowo rosnącą popularnością aerobiku analogicznie rośnie też zapotrzebowanie na fachowców, którzy takie zajęcia mogliby przeprowadzać. Aby pracować w zawodzie trenera fitness, należy ukończyć kurs trenera klasy II. Zrealizowanie go pozwala z powodzeniem znaleźć pracę w ośrodkach sportu i rekreacji, ośrodkach kultury czy różnego rodzaju kompleksach komercyjnych, których domeną jest uprawianie różnych dyscyplin sportu. Osoba z uprawnieniami trenera klasy II może również ubiegać się o pracę na terenie całej Unii Europejskiej, gdyż kompetencje te prócz tego, że są zgodne z wszelkimi polskimi normami, są kompatybilne z przepisami unijnymi. Jakie należy spełnić warunki, aby móc przystąpić do kursu? Należy mieć ukończone 18 lat, wykształcenie średnie lub zawodowe i tytuł instruktora fitness. Sam kurs składa się z części ogólnej i specjalistycznej. Każda część jest podzielona na tematy, po których następują testy cząstkowe wielokrotnego wyboru. Po rozwiązaniu wszystkich testów kursant przechodzi do filmu zaliczeniowego i testu generalnego. Film zaliczeniowy to nic innego, jak krótki filmik (5-10 minut) nagrany przez kursanta, na którym w merytoryczny sposób dzieli się zdobytą wiedzą. Istotnym udogodnieniem jest fakt, że kurs wykonuje się bez wychodzenia z domu – wystarczy komputer i stałe połączenie z internetem. Dzięki specjalnej platformie e-learningowej kursant ma dostęp do szerokiego spektrum materiałów szkoleniowych, które bez problemu może wydrukować. Na tej samej platformie rozwiązuje testy i zamieszcza film, który przy pozytywnym zaliczeniu wcześniejszych etapów finalizuje zdobycie uprawnień trenera fitness klasy II.