Instruktor felinoterapii zarobki. Ile zarabia instruktor felinoterapii?

Zaktualizowano dnia 27 kwietnia 2021

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://pakis.pl/kursy/215/kurs-instruktora-felinoterapii/src-blogFeli

Wydawałoby się, że tylko pies, koń i delfiny są zwierzętami, które potrafią być lekiem dla osób chorych, niepełnosprawnych ruchowo i umysłowo. Zwolennicy felinoterapii uważają, że to kot jest najskuteczniejszym zwierzęciem, działającym niczym najlepszy medykament. Bywają pełne wdzięku i niezwykle kontaktowe, jednak ich zachowanie jest zależne od instruktora felinoterapii. Czy prowadząc tak dość eksperymentalną terapię leczniczą można otrzymać pensję, która pozwoli na dostatnie życie?

Felinoterapia pozwala na pomoc osobom starszym, niedołężnym, dzieciom chorym psychicznie i niepełnosprawnym ruchowo. Wiele osób nadal twierdzi, że mimo wszystko to pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Okazuje się jednak, że to kontakt z kotem pozwala na relaks dając poczucie bezpieczeństwa i wygrzewa nas swoją temperaturą. Poza tym kot odpręża i posiada umiejętność wyczucia bolącego miejsca.

Zdaniem wielu lekarzy obecność zwierzaka spadającego zawsze na cztery łapy obniża ciśnienie, cholesterol i poziom trójglicerydów we krwi, dzięki czemu redukuje ryzyko chorób układu krwionośnego. Jaki kot jest najodpowiedniejszy do terapii? Taką wiedzę posiada już instruktor felinoterapii, który potrafi stwierdzić, który z nich będzie mógł pełnić rolę pełnoprawnego terapeuty.

Odwiedzanie potencjalnych pacjentów w rozmaitych placówkach ma w wielu państwach status profesjonalnego programu. Stąd osoba, która w Polsce ukończyła kurs instruktorski felinoterapii powinna skorzystać z możliwości stażu, warsztatów oraz wszelkich szkoleń odbywających się w zachodniej Europie. W wielu państwach leczenie w ten sposób osób starszych, chorych psychicznie, dzieci autystycznych, a nawet resocjalizowanie więźniów jest przyjęte za standard. Z tego też powodu przeświadczenie o skuteczności tego typu terapii jest przez pacjentów uważane za skuteczniejsze niż w naszym kraju.

W polskich placówkach leczniczych bardzo rzadko decyduje się na zatrudnienie instruktora felinoterapii. Z tego też powodu osoby, które ukończyły kurs instruktorski w tej profesji powinny zakładać własną działalność gospodarczą. Wówczas kot-terapeuta wraz ze swoim opiekunem prowadzi leczenie w formie wizyt domowych. Nie wymaga to praktycznie żadnych środków poza opłacaniem dojazdów. Polsce brakuje jeszcze do Wielkiej Brytanii i krajów skandynawskich, gdzie tworzy się w domach starców, szpitalach psychiatrycznych specjalne oddziały, gdzie koty są stałymi mieszkańcami, aby pensjonariusze w każdej chwili mogli pobyć w ich towarzystwie.

Przygotowanie felionterapii wymaga masy przygotowań i papierkowej pracy. Mimo tego najczęściej instruktorzy felinoterapii wykonują swój zawód charytatywnie. Ci, którzy postanawiają pełnić swoje obowiązki zawodowo i zarobić mogą proponować godzinne zajęcia w cenie w okolicach 120 złotych, tyle kosztuje terapia z kotem w Warszawie. Instruktorzy felinoterapii, aby czerpać większe zyski często biorą udział w wystawach kotów rasowych. Pielęgnacja kotów, dbanie o nie wymaga nakładów finansowych, ale za udział w takich wydarzeniach wydaje się to opłacać. W zależności od popularności danej wystawy uzależnione jest wysokie wynagrodzenie.
W Polsce kuracja z udziałem kota nie jest popularna tak jak w krajach zachodniej Europy, dlatego trudno mówić o poziomie średniej pensji w naszym kraju, czy też stałym zatrudnieniu. Wynagrodzenie doświadczonego instruktora felinoterapii zależy od częstotliwości wizyt i ich ilości. Wysokość średniej pensji może wynieść ok 2300 do 2500 złotych w dużych miastach Polski.

Nie zmienia to faktu, że wpływ na wysokość wynagrodzenia ma doświadczenie i posiadana wiedza przez instruktora felinoterapii. Konieczne jest ciągłe kształcenie się w tym kierunku. Dodatkowym atutem jest też wykształcenie takiej osoby w kierunku pedagogicznym, psychologicznym oraz medycznym. W ten sposób można zostać prawdziwym autorytetem felinoterapii, nauki ciągle rozwijającej się w Polsce. W przypadku wzrostu popularności tej metody leczenia wkrótce możliwe będzie zwiększenie poziomu wynagrodzenia.