Instruktor fitness – ćwiczenia siłowe zarobki. Ile zarabia instruktor fitness o specjalizacji ćwiczenia siłowe?

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://pakis.pl/kursy/71/kurs-instruktora-fitness-cwiczenia-silowe/src-BlogFitCwSi

Na miesięczne zarobki instruktora fitness o specjalizacji ćwiczenia siłowe, składa się wiele czynników. Pierwszy to pensja zasadnicza, którą otrzymuje w klubie sportowym lub na siłowni, w której jest zatrudniony na stałe, czyli na podstawie umowy o pracę. W tym przypadku kwoty jakie instruktor otrzymuje na rękę, na pełnym etacie, oscylują w granicach dwóch tysięcy złotych. Nie są one wprawdzie zbyt wysokie, ale należy zdawać sobie sprawę z tego, że jest to tylko podstawa. Dodatkowo trenerzy dostają premie uznaniowe oraz inne benefity, jak na przykład między innymi dodatkowe prywatne ubezpieczenie zdrowotne, możliwość korzystania z oferty klubu przez rodzinę instruktora czy bilety do kina.

Za co instruktorzy fitness o specjalizacji ćwiczenia siłowe mogą otrzymywać premie uznaniowe? Możliwości jest wiele. Po pierwsze liczy się postawa wobec klientów, to jest uczestników zajęć, które instruktor prowadzi. Należy bowiem pamiętać, że każdy zadowolony z zajęć kursant średnio rocznie przyprowadza do klubu 2-3 nowe osoby, co przekłada się oczywiście na zwiększenie finansowych obrotów placówki. Kolejną możliwość stwarzają teoretyczne prelekcje na przykład na temat roli ćwiczeń siłowych w codziennym życiu lub dlaczego warto rozbudowywać swoje mięśnie? Dodatkowe pieniądze można uzyskać także za wszelkiego rodzaju innowacyjne pomysły, które instruktor proponuje i wprowadza zarówno do swoich zajęć jak i pracy całego klubu, a także za organizację nadprogramowych eventów sportowych reklamujących dany klub czy ośrodek. Premie uznaniowe można również otrzymać za uczestnictwo w dodatkowych wykładach i szkoleniach, które podnoszą kwalifikacje instruktorskie.

Instruktorzy fitness o specjalności ćwiczeń siłowych w godzinach pracy mogą również „dorobić” sobie do podstawy prowadząc prywatne treningi z klientami. Godzina takich zajęć to około 100 złotych. Zazwyczaj menadżerowie i właściciele klubów sportowych zgadzają się na taką opcję, gdyż do zadań trenera należy przede wszystkim prowadzenie zajęć grupowych, które odbywają się raz bądź dwa razy dziennie po godzinie, jak również obsługa klientów siłowni bądź klubu w danych godzinach. Zazwyczaj więc taki instruktor w ciągu dnia może przyjąć dodatkowo, prywatnie jedną lub dwie osoby. Daje mu więc to w skali tygodnia nadprogramowo od 500 do 1000 złotych.

Instruktorzy, którzy nie mają możliwości dorobienia sobie dzięki prywatnym klientom, w klubie, w godzinach pracy, mogą się dokształcać i robić kolejne kursy w dziedzinie fitnessu na przykład z cross fitu, stretchingu, ćwiczeń interwałowych i prowadzić więcej zajęć grupowych, dzięki czemu jego stawka podstawowa wzrośnie. Dodatkowe kursy umożliwiają także możliwość podjęcia nadprogramowej pracy w sanatoriach, ośrodkach rekreacyjnych, jak również umożliwia nawiązanie współpracy z Domami Kultury, które prowadzą zajęcia sportowe dla mieszkańców danych dzielnic miast.

Wiadomo też, że im wyższe kwalifikacje tym większa renoma danego instruktora na sportowym rynku pracy i wyższe zarobki. Daje to bowiem możliwość „przebierania” w ofertach pracy i dostosowania ich finansów do własnych potrzeb. Dlatego warto oprócz kursów instruktorskich w różnych dziedzinach fitnessu zdobyć też kwalifikacje trenera I stopnia fitnessu, a następnie trenera II stopnia. Wtedy podstawowe zarobki, z umowy o pracę wzrastają dwu a nawet trzykrotnie.

Uprawnienia instruktora fitness o specjalizacji ćwiczenia siłowe, wydane po egzaminie kończącym kurs w tej dziedzinie, przez akredytowaną placówkę edukacyjną, pozwalają na podjęcie pracy na terenie całej Unii Europejskiej. Jest to wielka szansa na zdobycie cennego doświadczenia, które także później przełoży się na osiągane zarobki w Polsce.