Instruktor narciarstwa wodnego zarobki. Ile zarabia instruktor narciarstwa wodnego?

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://pakis.pl/kursy/128/kurs-instruktora-narciarstwa-wodnego/src-BlogNarWod

Sport, który w Polsce zaczął być uprawiany w latach pięćdziesiątych. Przejazdy na nartach wodnych to dyscyplina, która wymaga użycia specjalistycznego sprzętu, co bywa największą przeszkodą w jej uprawianiu. Jednak narciarstwo wodne zyskuje coraz więcej zwolenników i od kilku lat prężnie się rozwija. To najlepszy czas, aby rozpocząć specjalistyczny kurs instruktorski i postarać się o jak najwyższe zarobki.

Linie holownicze, wiązania i specjalistyczne narty, to główne oprzyrządowanie, które sprawia, że wiele osób może zażyć tej formy rozrywki. Rosnąca popularność sprawiła, że przy wielu akwenach wodnych powstają specjalne wyciągi. Stworzenie takich warunków przyspiesza proces zaadaptowania tej dyscypliny, a dzięki temu zwiększa się zapotrzebowanie na kadrę instruktorską w Polsce.

Narciarstwo wodne to jedna z głównych atrakcji nad jeziorem oraz rzekami. Instruktorzy mają ręce pełne pracy, zdobywają zarówno nowych jak i stałych klientów. Adrenalina i duże prędkości działają niczym magnes. Sport ten jest dynamiczny i bywa też czasem niebezpieczny, dlatego instruktor musi być osobą odpowiedzialną i doświadczoną. Gdzie może szukać i zdobywać nowe umiejętności praktyczne? Klimat Polski nie pozwala na uprawianie tego sportu przez cały rok. Z tego też powodu po kursie instruktorskim wielu certyfikowanych szkoleniowców wyjeżdża za granicę do państw, w których występują bardziej sprzyjające warunki atmosferyczne. Warto pomyśleć na początku ścieżki zawodowej o stażu, dodatkowych szkoleniach lub zatrudnieniu na umowie o dzieło.

W zachodniej Europie narciarstwo wodne jest jeszcze bardziej rozpropagowane niż ma to miejsce w Polsce. Również zarobki są większe. Można w przeliczeniu na złotówki zarobić do 6000 złotych miesięcznie. Zbieranie doświadczeń poza trwaniem sezonu letniego to nie pośpiech, a wynik zdrowego rozsądku. W tym okresie już trzeba pomyśleć o zajęciu etatu w sezonie letnim. W momencie rozpoczęcia lata w Polsce może być na to już za późno, większość stanowisk może być już pozajmowana.

Jeśli instruktor narciarstwa wodnego chce dobrze zarobić, to musi zapisać się już przed nastaniem wiosny, ale to wszystko jest uzależnione od terminów naborów, czasu rozpatrzenia podań i zaliczenia egzaminów. Należy jednak pamiętać, że sam komplet dokumentów nie jest gwarancją zdobycia angażu. Uzyskanie certyfikatu instruktora narciarstwa wodnego pozwala na legalne zatrudnienie w związkach sportowych, ośrodkach sportu i rekreacji oraz kultury. Można też objąć stanowisko członka klubu sportowego lub rekreacyjnego.

W dyscyplinie jaką jest narciarstwo wodne kluczowe wydaje się uzyskanie odpowiednich uprawnień. Istotna jest jakość prowadzonych szkoleń, która daje gwarancje możliwości zatrudnienia w tych miejscach, które są celem instruktora narciarstwa wodnego. Często jest tak, że w zimie można podjąć pracę jako instruktor narciarstwa zimowego. Technika jest bardzo podobna, można spróbować swoich sił na śniegu, ale i tak większość pracodawców oczekuje w CV zaliczonego kursu specjalistycznego z zakresu narciarstwa zimowego.

Podejmując pracę u pracodawcy trzeba liczyć się z tym, że zarobek instruktora narciarstwa wodnego jest zależny od frekwencji. Opłata za godzinę szkolenia wynosząca średnio 100 złotych nie wędruje w całości do kieszeni instruktora, tylko kadra zarządzająca decyduje o podziale zysków. Jeśli instruktor narciarstwa wodnego jest w stanie zakupić własny sprzęt, to powinien założyć własną działalność. Wówczas w całości zyski przechodzą na jego konto.

Wysokość wynagrodzenia zależy od liczby zainteresowanych atrakcjami wodnymi, a także miejsca, gdzie oferujemy swoje usługi. W sezonie letnim w Polsce instruktor narciarstwa wodnego jest w stanie osiągnąć wynagrodzenie w wysokości 4000 złotych w skali miesiąca. Osoba pracująca w klubie sportowym zarabia zdecydowanie mniej, bo od 1500 do 2400 złotych, zważywszy na wcześniej wymienione czynniki.