Zaktualizowano dnia 14 kwietnia 2021
Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://pakis.pl/kursy/118/kurs-instruktora-strzelectwa-sportowego/src-BlogStSpor
Zawód instruktora strzelectwa sportowego bywa często nazywany zawodem przyszłości. W związku z tym, że z różnych części świata dochodzą do nas sygnały dotyczące coraz częściej organizowanych ataków terrorystycznych, wielu Polaków obawia się o swoje zdrowie, a nawet życie. Umiejętność obsługiwania broni palnej jest aktualnie bardzo ceniona, a w najbliższej przyszłości może stać się cechą bardzo pożądaną. W związku z tym mamy do czynienia z rosnącym popytem na instruktorów strzelectwa sportowego. Jak jednak wygląda kwestia zarobkowa takiego instruktora?
Właściciele strzelnic chętniej zatrudniają instruktorów mających doświadczenie w obsługiwaniu broni. W związku z tym większą szansę na zatrudnienie mają byli wojskowi, którzy chcą sobie dorobić do emerytury lub poświęcić się strzelectwu. Nie oznacza to jednak, że na strzelnicach znajdziemy jedynie takie osoby. Młodzi adepci strzelectwa chętnie korzystają z usług młodszych instruktorów, którzy bardziej przystępnym językiem potrafią przekazać swoją wiedzę. Warto pamiętać o tym, że instruktor strzelectwa sportowego musi być osobą odpowiedzialną i pewną siebie, a do jej cech szczególnych muszą również należeć umiejętności społeczne i dobra komunikacja. Instruktor powinien również pamiętać o tym, że to na nim spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo podopiecznego, dlatego mile widziane w tym fachu są osoby stanowcze, opanowane i wykazujące się szybką reakcją oraz przenikliwością.
Instruktor strzelectwa sportowego zarabia średnio 15-20 zł na godzinę, co oznacza, że w miesiącu może otrzymać nawet ponad 3000 zł. Zarobki instruktora zależą w dużym stopniu od miejsca pracy oraz liczby godzin. Osoby, które planują poważnie zająć się nauczaniem strzelectwa sportowego, powinny pamiętać o tym, by stale rozwijać swoje umiejętności, uczestniczyć w dodatkowych kursach oraz interesować się wiadomościami branżowymi. Warto zaprenumerować dobry magazyn strzelecki, śledzić nowości książkowe oraz blogi militarne. Na takich blogach można poznać bardziej doświadczonych instruktorów, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą i odpowiedzą na nurtujące pytania. Dobrym pomysłem jest także uczestnictwo w spotkaniach strzeleckich, na których można wykazać się swoimi umiejętnościami i poznać innych instruktorów
Aby wzmocnić swoją pozycję na rynku pracy, można również uzupełnić wykształcenie i udać się na dodatkowy kurs instruktorski, który będzie bezpośrednio związany ze strzelectwem sportowym. Osoby, które zapisują się na zajęcia ze strzelectwa, w dużej mierze robią ten krok ze względu na troskę o własne bezpieczeństwo. Warto więc udać się na kurs instruktora sztuk walki, dzięki któremu uczniowie oprócz umiejętności posługiwania się bronią, będą również potrafili poradzić sobie z przeciwnikiem w przypadku gdy nie będą uzbrojeni. Do kursów, które mogą znacznie zwiększyć nasze szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy, należą m.in.: kurs instruktora samoobrony, kurs instruktora survivalu, kurs instruktora Krav Maga, kurs instruktora kickboxing czy kurs instruktora MMA. Jeśli pragniesz w pełni poświęcić się swojej pasji związanej ze strzelectwem sportowym lub samoobroną, warto pomyśleć o założeniu klubu samoobrony, który będzie zrzeszał instruktorów różnych dziedzin sportowych związanych ze sportami walki. W takim klubie z łatwością znajdziesz również chętnych do uczestnictwa w zajęciach ze strzelectwa sportowego. Polacy lubią być zaskakiwani, dlatego im ciekawsza i bardziej unikalna oferta, tym większa szansa na znalezienie chętnych. Promocja zajęć wcale nie musi być droga – obecnie większość Polaków korzysta z mediów społecznościowych, które są najlepszą drogą dotarcia do potencjalnego klienta. Jeśli wiec zależy Ci na naprawdę wysokich zarobkach i chcesz poświęcić się swojej pasji, połącz swoje siły z innymi instruktorami i stwórzcie unikalne miejsce dla osób pragnących zwiększyć poziom swojego bezpieczeństwa i nabyć wartościowe umiejętności.