Część specjalistyczna szkolenia strzeleckiego

trening strzelecki kurs instruktorski

Funkcjonariusze służb, których specyfika pracy przewiduje zagrożenie i konieczność korzystania z broni, muszą odbyć odpowiednie szkolenie strzeleckie. Warunki, w których może dojść do sytuacji zmuszającej do wykorzystania broni, znacznie różnią się jednak od tych kontrolowanych, jakie panują m.in. na strzelnicy. Jak najwiarygodniej oddać realia, w których może dojść do akcji ofensywnej lub defensywnej, ma trening strzelectwa bojowego prowadzony przez wykwalifikowanego instruktora. Zanim sam zacznie szkolić innych, musi najpierw zdobyć odpowiednią wiedzę i umiejętności. Umożliwia to kurs oferowany przez Polską Akademię Kultury i Sportu. Co zawiera część specjalistyczna?

Strzelectwo bojowe – specyfika szkolenia strzeleckiego

W przeciwieństwie do strzelectwa sportowego, w którym liczy się precyzja i osiągnięcie określonego wyniku, trening strzelectwa bojowego ma przygotować do działań w bardzo trudnych warunkach, a także w sytuacjach zagrożenia życia. Osoby, które posiadają pozwolenie na broń z uwagi na pełnioną służbę lub wykonywany zawód nie są szkolone tylko w kierunku dokładności, ale także szybkiego reagowania w określonych sytuacjach.

W trakcie wykonywania czynności służbowych, które często wymagają bliskiego kontaktu z innymi osobami, może zaistnieć sytuacja nagłego i szybkiego ataku z krótkiego dystansu. Najczęściej jest to działanie obronne, którego powodzenie może w dużej mierze zależeć od czasu reakcji. Wyuczona technika, szybkość oraz celność będzie wówczas następowało automatycznie, dlatego instruktor strzelectwa bojowego ma za zadanie wyszkolić w kierunku intuicyjnego oddawania strzałów:

  • z różnych pozycji,
  • jedną ręką (np. gdy zajdzie konieczność użycia drugiej do obrony własnej lub innej osoby),
  • w ruchu.

ZAPISZ SIĘ NA KURS I ZACZNIJ PROWADZIĆ ZAJĘCIA STRZELECKIE

Instruktor strzelectwa bojowego – rosnąca popularność zawodu

Choć broń palna to ostateczny środek przymusu, funkcjonariusze muszą być przygotowani do właściwego wykorzystania jej w niespodziewanych sytuacjach, które mogą wystąpić w trakcie trwania służby. Poziom przygotowania ma wpływ nie tylko na pewność siebie w momentach zagrożenia, ale przede wszystkim na skuteczne postępowanie i bezpieczne rozwiązanie sytuacji. Z uwagi na powszechne akcentowanie konieczności nieustannego szkolenia i rozwijania umiejętności przez funkcjonariuszy, coraz większym zainteresowaniem cieszą się usługi świadczone przez instruktora strzelectwa bojowego.

kurs instruktora strzelectwa bojowego

Kurs Instruktora Strzelectwa Bojowego – przygotowanie do szkolenia innych

Osoby posiadające doświadczenie związane z obsługą broni i jej odpowiednim wykorzystywaniem z czasem mogą odkryć w sobie chęć szkolenia innych osób. Polska Akademia Kultury i Sportu stworzyła kurs dla aspirujących instruktorów strzelectwa bojowego, którzy mogą zdobyć merytoryczne i praktyczne przygotowanie do wykonywania zawodu.

Kursanci w trakcie nauki realizują program podzielony na dwie części. Ogólna umożliwia zapoznanie się z podstawowymi informacjami na temat anatomii i fizjologii człowieka, wysiłku fizycznego, a także żywienia i stosowania diety w sporcie. Z kolei część specjalistyczna pozwala kursantom zdobyć szczegółową wiedzę na temat samego strzelectwa bojowego dzięki realizacji tematów dotyczących:

  • typów broni i technik strzeleckich,
  • zasad celowania,
  • metodyki nauczania i prowadzenia rozgrzewki,
  • aspektów medycznych w strzelectwie,
  • umiejętności instruktorskich w strzelectwie bojowych,
  • specyfiki oddawania strzałów w różnych pozycjach (klęczącej, leżącej i stojącej).

Kurs Instruktora Strzelectwa Bojowego – cena

Absolwenci kursu mogą podjąć legalna pracę w związkach sportowych, ośrodkach kultury czy klubach komercyjnych, która – z uwagi na duże zainteresowanie tego typu usługami – może generować duże dochody przy atrakcyjnie niskiej kwocie, jaką należy zainwestować w tak rozwijający kurs.

Cena Kursu Instruktora Strzelectwa Bojowego obejmuje nie tylko dostęp do wysokiej jakości materiałów dydaktycznych, ale również legitymację instruktorską, zaświadczenie MEN oraz certyfikaty w języku polskim oraz angielskim. Dzięki akredytacji uczelni wyższej kursant ma możliwość uzyskania dokumentów dodatkowych w postaci dyplomu, rekomendacji i świadectwa ukończenia kursu kwalifikacyjnego.