Instruktor survivalu zarobki. Ile zarabia instruktor survivalu?

Zaktualizowano dnia 27 kwietnia 2021

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://pakis.pl/kursy/80/kurs-instruktora-survivalu/src-BlogSurv

Czasy, w których przyszło nam żyć, są wyjątkowo niebezpieczne, a walka o przetrwanie dla wielu przestaje być wyłącznie fabułą gry komputerowej czy amerykańskiego serialu. Coraz więcej osób zgłębia tajniki przetrwania w ekstremalnych warunkach, co oznacza, że rośnie zapotrzebowanie na instruktorów survivalu, którzy w kontrolowanych warunkach prowadzą szkolenia, obozy i wycieczki dla osób w każdym wieku. Survival, czyli sztuka przetrwania, dotyczy nas wszystkich, dlatego instruktor survivalu może znaleźć zatrudnienie zarówno w szkołach i placówkach opiekuńczo-wychowawczych, jak i w klubach sportowo-rekreacyjnych, zakładach pracy, hotelach i innych ośrodkach. Instruktor survivalu może również założyć własną działalność i organizować szkolenia. Możliwości jest mnóstwo, co przekłada się na całkiem zadowalające zarobki.

Dochody instruktora survivalu uzależnione są w dużej mierze od tego, czy instruktor zajmuje się survivalem „od święta”, czy też poświęca każdą chwilę na udoskonalanie swoich umiejętności i zdobywanie nowych doświadczeń. Jak w każdym zawodzie, tak i tutaj liczą się doświadczenie i umiejętności. Należy więc brać pod uwagę fakt, że początkujący instruktor survivalu zarobi mniej niż ten, który zajmuje się survivalem od wielu lat i ma na koncie organizację szkoleń, wycieczek i innych zajęć. Zajęcia z survivalu są szczególnie popularne wśród dzieci i młodzieży, dlatego instruktor może skupić się wyłącznie na organizacji tzw. szkół przetrwania, z których można uzyskać całkiem niezłe dochody. Dobrym pomysłem na zarobek jest również organizacja imprez survivalowych dla firm. Tego rodzaju imprezy integrują pracowników i dostarczają im wielu ciekawych informacji o sobie i swoich współpracownikach oraz pozwalają wyłonić liderów. Prawda jest taka, że im więcej instruktor ma pomysłów, tym więcej znajdzie się chętnych na skorzystanie z nich. Warto więc śledzić blogi osób zajmujących się survivalem oraz czytać książki, w których można znaleźć ciekawe pomysły na prowadzenie szkoleń i zajęć. Instruktor survivalu powinien być również otwarty na propozycje z zewnątrz i umieć dopasowywać się do danej sytuacji. Oznacza to przede wszystkim, że musi mieć dużą wiedzę, którą będzie stale uzupełniał po ukończeniu kursu. Kurs na instruktora survivalu to baza, którą powinien mieć każdy dobry instruktor. Dziedziny takie jak survival ulegają ciągłym przekształceniom i udoskonaleniom, dlatego instruktor, który chce naprawdę dobrze zarabiać, musi się stale dokształcać. Dobrym rozwiązaniem są kursy dodatkowe organizowane przez prywatne placówki. Instruktor może także wzmocnić swoją pozycję na rynku pracy, zdobywając doświadczenie w zagranicznych placówkach znajdujących się w ekstremalnych warunkach, na przykład na Alasce. „Przyjdź na zajęcia z instruktorem survivalu, który doświadczenie zdobywał na Alasce” brzmi nieźle i stanowi świetną reklamę wyróżniającą się na tle innych ofert instruktorskich.

Na wysokość zarobków ogromny wpływ ma wykształcenie instruktora. Niektóre ośrodki zatrudniające instruktorów oferują umowę o pracę jedynie tym osobom, którzy mogą pochwalić się dyplomem ukończenia uczelni wyższej. Jeśli więc ukończyłeś kurs instruktorski, mając jedynie wykształcenie średnie, i chcesz podnieść swoje kwalifikacje, zapisz się na studia, które odpowiadają twoim zainteresowaniom i wzbogacą twoje CV. Ciekawym kierunkiem mogą być studia na akademii wychowania fizycznego ze specjalności wychowanie fizyczne w służbach mundurowych. Możesz również wybrać studia filologiczne, jeśli planujesz rozpocząć karierę instruktorską za granicą. Instruktorzy survivalu oprócz podstawowego wynagrodzenia mogą również liczyć na zakwaterowanie i wyżywienie, a wiele ośrodków zamieszczających swoje ogłoszenia w internecie wspomina również o możliwości premii dla instruktora. Jeśli nie chcesz iść na studia, możesz podnieść swoje kwalifikacje, udając się na inny kurs instruktorski, na przykład kurs instruktora jazdy konnej, wspinaczki lub samoobrony – instruktorzy tych specjalności są bardzo często poszukiwani wraz z instruktorami survivalu. Kilka kursów instruktorskich na koncie sprawi, że twoje zarobki wzrosną minimum dwukrotnie. Zarobki początkujących instruktorów mogą wynieść od 200 zł za dzień, a z kolei najlepsi potrafią wyciągnąć nawet do 500 zł. Należy jednak pamiętać, że zarobki zależą od pracodawcy i charakteru zajęć prowadzonych przez instruktora. Oczywiście, najlepsze pieniądze otrzymuje się pracując z grupami adeptów survivalu w terenie.