Walka o powrót do TOP 100. Jerzy Janowicz swoim występem w Poznań Open 2017 chce wspiąć się wyżej w rankingu.

W stolicy Wielkopolski odbywa się turniej ATP Challenger Tour na kortach ziemnych. Swój występ w zawodach świetnie rozpoczął Jerzy Janowicz, który pokonał Jaume Munara 7:6(1), 6:2 i awansował do kolejnej rundy. Mecz zgromadził komplet publiczności na trybunach poznańskiej Olimpii. Warto przypomnieć, że w 2012 roku Janowicz zwyciężył wielkopolskiego challengera. Po całkiem niezłym występie w Wimbledonie popularny Jerzyk zaczął znów przyciągać uwagę fanów profesjonalnego tenisa. Polak świetnie rozpoczął mecz przełamując w już w drugim gemie swojego przeciwnika. Po pewnym czasie obudził się Munar, który zaczął czytać grę Janowicza. Przy słabszym serwisie Polaka Hiszpan zdołał wyrównać stan rywalizacji. Konieczne do rozstrzygnięcia było rozegranie tie braku. W nim bezkonkurencyjny okazał się Janowicz, który nie dał żadnych szans Hiszpanowi.

Kibice, którzy liczyli na to, że Munar odgryzie się Polakowi w drugim secie mogli czuć się zawiedzeni. Druga odsłona tego pojedynku to totalna dominacja Jerzego Janowicza. Polak szybko uzyskał dwa przełamania i prowadził już 4:0. Nasz rodak potrzebował 100 minut, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W kolejnej fazie rozgrywek zmierzy się z Portugalczykiem Goncalo Oliveirą, który odniósł zwycięstwo z Czechem Markiem Jalovcem 6:2, 6:4. Jeśli Jerzy Janowicz znajdzie się w półfinale poznańskiego turnieju to może być pewien powrotu do TOP 100. Na drugim korcie Florian Mayer, rozstawiony z numerem dwa pewnie pokonał Ukraińca Danyło Kaleniczenkę 6:1, 6:4. Doświadczony reprezentant Niemiec zagra z Aleksiejem Watutinem z Rosji. Ten z kolei wygrał z Kazachem – Oleksandrem Niedowiesowem 7:6(1), 6:3. Pula nagród całego turnieju wynosi 64 tysięcy euro.