Podnoszenie ciężarów i kulturystyka to jedne z wielu sportów siłowych, których popularność rośnie w naszym kraju nie tylko z uwagi na rozwiniętą tradycję w tych dyscyplinach oraz sukcesy polskich sportowców. Miłośnicy pracy z obciążeniem, dla których dzień bez wizyty na siłowni jest dniem straconym, z biegiem lat wykazują również chęć poprowadzenia swojej kariery w kierunku pracy jako trener. Dzięki PAKiS uzyskanie niezbędnego przygotowania jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Do pracy w jakich sportach Cię przygotujemy? Zapisz się na nasze kursy trenerskie!
Kursy trenerskie – Trener personalny
Trudno wyobrazić sobie zawód w obszarze sportów siłowych, który cieszy się obecnie większym zainteresowaniem niż trener personalny. Trudno się dziwić, ponieważ osoba posiadająca udokumentowane przygotowanie do pracy w tym zakresie może pracować z różnorodnymi klientami o zróżnicowanych celach, a także poziomach zaawansowania. To przekłada się z kolei na bardzo wszechstronne możliwości poprowadzenia kariery i stworzenia oferty dla klientów.
Jak wygląda kurs na trenera personalnego?
Wychodząc naprzeciw potrzebom osób, które chcą zdobyć merytoryczne i praktyczne przygotowanie do pracy stworzyliśmy Kurs Trenera Personalnego Online, dzięki któremu kursanci zdobywają wiedzę z zakresu m.in.:
- treningu funkcjonalnego,
- stretchingu,
- treningu mięśni,
- metodyki prowadzenia treningu dla różnych grup (m.in. seniorów czy kobiet w ciąży),
- roli trenera personalnego w procesie treningowym.
Więcej informacji na temat tego, jak wygląda Kurs Trenera Personalnego Online, płatności i technicznych wymogów znajdziesz w opisie kursu.
Dietetyka i suplementacja
Podstawą osiągnięć w sportach siłowych jest nie tylko determinacja i naturalne predyspozycje fizyczne, ale przede wszystkim odpowiednia dieta oraz właściwe suplementowanie. Aktywni sportowcy siłowi, którzy chcą sami zdobyć wartościową wiedzę o żywieniu oraz zająć się profesjonalnie doradztwem w tym zakresie, mogą ukończyć Kurs Dietetyki i Suplementacji.
Kurs dietetyki – co daje?
Kursanci podczas nauki poznają m.in.:
- zasady żywienia i dietetyki w sporcie,
- czynności układu pokarmowego,
- błędy żywieniowe,
- strategię wspomagania farmakologicznego.
Ukończony Kurs Dietetyki i Suplementacji pozwala na legalne zatrudnienie m.in. w związkach sportowych, ośrodkach sportu i rekreacji czy klubach komercyjnych. Co daje kurs dietetyki w praktyce? Rozbudowany program to dawka niezwykle cennej wiedzy, którą absolwenci kursu mogą wykorzystać w swoich treningach siłowych znacznie przyspieszając planowane rezultaty, jak również rozpocząć karierę profesjonalnego doradcy dietetycznego np. dla kulturystów.
Kursy trenerskie i instruktorskie – kulturystyka
A jak już o kulturystyce mowa – warto zwrócić uwagę, że dyscyplina ta rozwinęła się do tego stopnia, że pytania pod tytułem „czy kulturystyka to sport” odeszły w niepamięć. Aktualnie można zastanawiać się jedynie nad tym, jak bardzo perspektywiczna jest to dziedzina, szczególnie w kontekście ogólnego trendu rozbudowy masy mięśniowej.
Jeśli chcesz zdobyć wartościową wiedzę, która pozwoli Ci nie tylko znacznie poprawić swoje osiągi w tej dyscyplinie, ale również rozpocząć pracę instruktorską, zapisz się na Kurs Instruktora Kulturystyki i zdobądź wiedzę m.in. na temat:
- treningu ze sprzętem i bez sprzętu,
- treningu mięśni,
- genezy kulturystyki,
- podstawowych ćwiczeń na poszczególne partie ciała.
Ważnym elementem programu jest charakterystyka różnych typów sylwetek. Kursant dowiaduje się w takcie nauki nie tylko czy kulturystyka to sport dla wszystkich, ale również poznaje metodykę pracy z klientami o różnych predyspozycjach. Ukończenie kursu instruktorskiego pozwoli Ci zdobyć szersze uprawnienia, które uzyskasz zapisując się na Kurs Trenera Klasy II – Kulturystyka.
Kursy trenerskie dla siłaczy – nie tylko jak prawidłowo podnosić ciężary
Trudno wyobrazić sobie większych miłośników sportów siłowych niż osoby, dla których wizyta na siłowni oznacza podnoszenie jak największego obciążenia. Sport ten wymaga jednak nie tylko siły fizycznej, ale również wiedzy na temat tego, jak prawidłowo podnosić ciężary. Pozwoli to uniknąć niepożądanych i bolesnych kontuzji.
Naprzeciw potrzebom sportowców tej dyscypliny wychodzi Kurs Instruktora Podnoszenia Ciężarów, dzięki któremu uczestnicy poznają m.in.:
- fizjologię wysiłku fizycznego,
- żywienie i dietetykę w sporcie,
- podstawy anatomii i fizjologii człowieka,
- metodykę prowadzenia rozgrzewki,
- technikę martwego ciągu,
- podrzut techniczny.
Kinesiology taping – co to jest? Zdobądź przygotowanie w tej perspektywicznej dziedzinie
Z uwagi na styczność z bardzo dużymi obciążeniami, sporty siłowe są dość kontuzjogenne. W ostatnich latach o powrót sportowców do treningów pomaga kinesiology taping – co to jest? Otóż kinezjotaping polega na oklejaniu miejsc, w którym sportowiec odczuwa dolegliwości specjalnymi plastrami mającymi za zadanie zwiększyć przestrzeń między skórą a mięśniami, a w konsekwencji uśmierzyć ból.
Sportowcy coraz częściej korzystają z usług specjalistów z zakresu tapingu, którzy bardzo często są pierwszą pomocą w przypadku odniesienia urazu. Aby móc samemu korzystać z dobrodziejstw tapingu, a także profesjonalnie zajmować się tą coraz popularniejszą i skuteczniejszą formą pomocy, warto w tym celu ukończyć Kurs Tapingu. Kursanci w trakcie nauki poznają m.in. taping kinezjologiczny, medyczny, a także rehabilitacyjno-sportowy wraz z technikami aplikacji plastra.
Jak widać kursy na instruktora siłowni mogą okazać się przydatne nie tylko w codziennym treningu. Absolwenci uzyskują dokumentację zgodną z wymogami MEiN oraz dwa certyfikaty, która potwierdza posiadają przez kursanta wiedzę oraz umiejętności. Okażą się one niezbędne do podjęcia zatrudnienia m.in. w związkach sportowych i rekreacyjnych czy klubach komercyjnych.