Kopron złota w Tajpej. Polka wygrała konkurs rzutu młotem kobiet podczas Uniwersjady.

Malwina Kopron na co dzień reprezentująca barwy AZS UMCS Lublin zdobyła złoty medal podczas Letniej Uniwersjady. Na trzecim stopniu podium stanęła druga z naszych reprezentantek Joanna Fiodorow z AZS Poznań.

Kopron świetnie rozpoczęła zawody posyłając młot na odległość 76 metrów i 85 centymetrów. W ten sposób poprawiła o metr swój rekord życiowy! Poprzedni jej najlepszy rezultat wynosił 75 metrów i 40 centymetrów, został ustanowiony podczas sierpniowego Memoriału Kamili Skolimowskiej. Nowy rekord życiowy Kopron pozwolił jej awansować na drugie miejsce tegorocznej listy światowej. Wyżej znajduje się tylko rezultat Anity Włodarczyk.

Rzut jaki oddała Kopron to także rekord Uniwersjady. Dotychczasowy najlepszy wynik wynosił 75 metrów i 83 centymetry. Autorką tego rezultatu była Niemka Betty Heidler. Pozostałe próby podczas finałowego konkursu w wykonaniu Kopron były słabsze, a jej pierwszy rzut do samego końca był nieosiągalny dla pozostałych rywalek.

Drugą lokatę zajęła Białorusinka Hanna Małyszczik, zapewnił jej to rzut na odległość 74 metrów i 93 centymetrów. Joanna Fiodorow zamknęła podium wynikiem 71 metrów i 33 centymetrów. Podczas poprzedniej Uniwersjady w 2015 roku zajęła drugą lokatę.

Świetnie spisują inni reprezentanci Polski. Po medalu dołożyli Małgorzata Holub, Marcelina Witek, Joanna Linkiewicz oraz Rafał Omelko. Ta pierwsza zwyciężyła finał w biegu na 400 metrów. Z kolei Witek podczas konkursu rzutu oszczepem dostarczyła sporo nerwów swoim fanom. Długo plasowała się na piątym miejscu, ale w przedostatniej próbie rzuciła swój rekord życiowy i zdobyła dzięki temu złoty medal. Z kolei Linkiewicz zwyciężyła w finale biegu na 400 metrów przez płotki. Jedyny męski przedstawiciel w tym gronie Omelko zdobył brązowy medal biegu na 400 metrów.