Kurs instruktora tenisa ziemnego. Skąd wynikają tak wysokie zarobki instruktorów tenisa?

Nie od wczoraj, nie od dziś, tenis ziemny jest jednym z najczęściej uprawianych sportów. Rosnące zainteresowanie – zwłaszcza wśród młodych osób, które dopiero zaczynają trenować – motywuje właścicieli kortów i krytych hal do modernizacji obiektów oraz poszerzania swojej oferty usług. Decyzje te są istotne względem oczekiwań odbiorców. Ich wymagania nie tyczą się wyłącznie sprzętu, czy zaplecza technologicznego. W pewnym sensie to, gdzie odbywają się lekcje tenisa lub jaką rakietą będzie posługiwać się uczeń, schodzą na dalszy plan. Ważniejsze od tego są wolny termin i dobry instruktor. Liczy się również cena za godzinę lekcji, lecz nie pod względem stricte zaoszczędzenia pieniędzy, a jakości zajęć. Dokładniej rzecz biorąc, tego, co może zaoferować instruktor. Jego doświadczenie oraz umiejętność przekazywania wiedzy staje się wyznacznikiem opłacalności lokaty kapitału.

Klienci zwracają więc większą uwagę nie na lokalizację, a ogólny poziom instruktora. Tenis ziemny należy do bardzo wąskiej specjalizacji sportu. Ponadto dużą rolę odgrywa nauka techniki gry, bowiem porównując tenis do innych dyscyplin sportu, chociażby piłki nożnej, jest o wiele bardziej skomplikowanym sportem. Jego nauka opiera się na wszechstronnym przygotowaniu zarówno ze względu poruszania się po korcie, wykorzystania rakiety przy różnego rodzaju uderzeniach, a także w ramach treningu mentalnego, którego elementy czasem mają wartość wyższą aniżeli ćwiczenia usprawniające jakość gry. Cegiełek w programie nauczania jest znacznie więcej i zdecydowanie w tym kryje się odpowiedź na wysokie zarobki instruktorów tenisa ziemnego.

Możemy spotkać się z porównywalnymi cenami wynajęcia kortu. Cennik w stosunku do ogólnodostępnych hal i kortów, jest niezmienny. Za około 35-50 zł ( w zależności od dodatkowego wypożyczenia sprzętu) możemy zarezerwować sobie miejsce na godzinkę przyjemności. Inaczej sprawa ma się w przypadku zapisania się na lekcje prywatne. Jeśli trafimy na instruktora, który pracuje na umowie (najczęściej na umowie zleceniu), za jego usługi zapłacimy tyle, co za wynajęcie kortu. Jednak musimy dopuszczać możliwość, że u najlepszych instruktorów ta stawka wzrośnie i to całkiem niemało. Nawet do 200 złotych za godzinę zajęć. Brzmi to dosyć horrendalnie, a nie powinno. Są to realne stawki za naukę, z tym że płacimy nie tylko za godzinę zajęć prowadzonych według opracowanych schematów, a za coś znacznie więcej. Rola instruktora nabiera tu innego rozmachu. W chwili zapisania się do jednego z droższych instruktorów, otrzymamy pełny pakiet edukacyjno-medyczny. Każde treningi prowadzone są z najwyższą troską o klienta; o jego zdrowie, rozwój umiejętności, samopoczucie. Popularnym zjawiskiem jest to, że instruktor utrzymuje kontakt z klientem poza kortem, udzielając porad telefonicznie. Współpraca z tego typu instruktorami dotyczy wszystkich elementów sportu, także kwestii dietetyki i psychologicznej opieki w zakresie motywowania, nagradzania, zmiany niewłaściwych postaw.

I nagle, staje przed nami pełny obraz obowiązków i problemów z jakimi radzić muszą sobie instruktorzy tenisa ziemnego. Przyjmując jednego klienta, biorą na siebie znacznie więcej niż jeden problem. Wobec wspomnianych zadań, kwota, jaką trzeba zapłacić za udział w zajęciach z instruktorem, nie brzmi już tak fantazyjnie. Płacąc za godzinę zajęć, nie regulujemy rachunku za jego czas, a wiedzę, pasję i doświadczenie, które przekuwa indywidualnie dla każdego pojedynczego klienta.

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://pakis.pl/kursy/79/kurs-instruktora-tenisa-ziemnego