Kurs tapingu. Uzdrawianie poprzez naklejanie plastrów to nie bajka.

Zaktualizowano dnia 27 kwietnia 2021

Ciało ludzkie posiada naturalne predyspozycje do samouzdrawiania. Najlepszym tego przykładem są sportowcy, a także ludzie nie stroniący od aktywnego trybu życia. Urazy, czy kontuzje ciała nie są im obce, wpisane jakoby w ich życiorys. Aczkolwiek w żaden sposób nie wykluczają ich z kontynuowania swoich pasji. Czasem jednak borykamy się z problemami przewyższającymi zdolności regeneracyjne organizmu i musimy posiłkować się zewnętrznymi środkami, wspomagającymi przywrócenie pełnej kondycji ciała. Współczesna medycyna jest na tak wysokim poziomie zaawansowania, że na każde utrapienie, związane z psychiką lub bólem cielesnym, odnajdziemy skuteczne rozwiązanie. Kłopot w tym, że niektóre z metod leczenia działają tymczasowo. Potrafią uśmierzyć ból, lecz łagodzenie objawów jedynie maskuje poważne, zdrowotne perturbacje. Może następnym razem zanim z uśmiechem przyjmiemy od lekarza kartkę zapisaną łacińskimi nazwami antybiotyków, zastanówmy się, komu tak naprawdę nasz doktor pomaga. Czy pacjentom, poprzez aplikowanie im nieorganicznych związków chemicznych, które zakwaszają żołądek? Może samemu sobie, hołubiąc specjalistyczny autorytet? Cóż, największym zwycięzcą okazuje się tu rynek farmaceutyczny. Niezmiennie spod bandery aptek i hurtowni medycznych wychodzą cudowne tabletki, maści, spraye, na różnego rodzaju dolegliwości. Każda nowa choroba to okazja by wprowadzić kolejne lekarstwo o ulepszonym składzie i skuteczności. Zabawa w chowanego ma swoje plus i minusy, ale trzeba pamiętać o tym, że powierzchowna eliminacja przejawów „uszkodzenia” ciała, nie wykluczy sedna choroby. A przecież jest tyle innych możliwości, by zadbać o swoje zdrowie nie licząc się z późniejszymi konsekwencjami zażywania medykamentów z wystawionej recepty.

Mowa tu między innymi o terapiach rehabilitacyjnych, których skuteczność potwierdzono na prawdziwych pacjentach. Jedną z takich metod leczenia jest taping. Polega na nakładaniu na ciało pacjenta plastrów. Plastry te nie posiadają żadnych chemicznych składników i działają jedynie w sposób mechaniczny, tzn. w miejscu urazu przykleja się docięty na długość plaster, którego zadaniem jest naciągnięcie powłoki ludzkiej skóry. Zastosowanie metody tapingu bezpośrednio zwiększa przestrzeń między warstwą skóry a np. naczyniami limfatycznymi, co w przypadku obrzęku powodującego ból, działa kojąco i umożliwia swobodne przepłynięcie substancjom zwanych kininami oraz poprawia układ neurologiczny i krążenia. W wielkim skrócie znaczy to tyle, że przyspiesza proces odbudowy tkanek. Taping z powodzeniem można zastosować zarówno do schorzeń nerwowych, mięśniowych, a także narządowych. Metoda ta zdobywa coraz większą popularność wśród czynnych sportowców, jak i innych pacjentów klinicznych. Udowodnione działanie tapingu na poprawę komfortu i zmniejszenie dolegliwości ruchowych, powoduje, że ludzie coraz częściej korzystają z pomocy specjalistów z zakresu fizjoterapii.

Znajomość technik tapingu w szczególności przydaje się masażystom, fizjoterapeutom, którzy na co dzień zajmują się rehabilitacją osób. Taping wszechstronnie oddziałuje na rewitalizację ciała pacjentów. Mając w swojej ofercie technikę leczenia, dającą pozytywne wyniki, klienci z pewnością nie przejdą obok niej obojętnie. Zwiększając swoje kompetencje można zwiększyć ilość potencjalnych klientów. Każdy na tym zyskuje. Chcąc to osiągnąć wystarczy zapisać się na kurs tapingu. Program zajęć uwzględnia wszystkie informacje na temat: właściwości plastra, technik oklejania, naukowych podstaw, zastosowania plastra na konkretne partie mięśni. Wszyscy, którzy myślą o rozwijaniu swoich umiejętności z zakresu technik rehabilitacji, powinni zainteresować się tą ofertą. Nowoczesne metody leczenia są zawsze na czasie. Zgadnij, gdzie uda się pacjent, mając do wyboru fizjoterapeutę świadczącego standardowy zakres usług i specjalistę od najnowszych metod leczenia.