Zaktualizowano dnia 16 kwietnia 2021
Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://pakis.pl/kursy/124/kurs-trenera-klasy-ii-lekkoatletyka/src-blogLekko
Instruktor lekkoatletyki, który pragnie podnieść swoje kwalifikacje, po przepracowaniu określonego czasu może starać się o uzyskanie tytułu trenera klasy II lekkoatletyki. Instruktorzy, którzy realizują się w nauczaniu lekkoatletyki, mają bardzo napięty grafik, dlatego wielu z nich nie jest w stanie znaleźć czasu na zrealizowanie stacjonarnego kursu trenerskiego. Od niedawna mają oni jednak możliwość ukończenia takiego kursu w trybie online. Jakie są zalety kursów internetowych i czy ukończenie kursu online umożliwia zdobycie identycznych uprawnień, co ukończenie kursu tradycyjnego?
Kursy stacjonarne mają to do siebie, że potrafią trwać długo, a materiał przerabia się w tempie dostosowanym do wszystkich uczestników. Kandydaci biorący udział w kursie mają już wiedzę na temat związany z lekkoatletyką i woleliby przyspieszyć przerabianie niektórych zagadnień, skupiając się na tych trudniejszych. Taką możliwość daje kurs online, który jest w pełni dostosowany do Twoich predyspozycji i dyspozycyjności. Kurs internetowy możesz realizować w dowolnym czasie, nie oglądając się na pozostałych uczestników. Jest to również świetne rozwiązanie dla osób zapracowanych, które mogą realizować kurs po godzinach pracy, w domowym zaciszu.
Na kurs online, podobnie jak w przypadku stacjonarnej alternatywy, składają się dwie części – teoretyczna i praktyczna. Uczestnik przerabia samodzielnie cały materiał, a na końcu przystępuje do testu generalnego. Z kolei część praktyczną zalicza się na podstawie nagranego filmu, który powinien trwać ok. 5-10 minut. Taki tryb nauki i weryfikacji wiedzy nie jest związany ze stresem, który towarzyszy egzaminom pod okiem surowych trenerów. Warto zaznaczyć, że zarówno część teoretyczna, jak i praktyczna może być powtarzana przez kursanta dowolną ilość razy.
Jeśli boisz się, że po ukończeniu kursu online nie otrzymasz takich samych dokumentów, jak uczestnicy kursów stacjonarnych, czas wyprowadzić Cię z błędu. Instytucja oświatowa prowadząca kurs online jest wpisana do ewidencji szkół, może pochwalić się pozytywnymi referencjami zadowolonych uczestników kursów i funkcjonuje zgodnie z certyfikatem jakości ISO. Oznacza to, że wydaje dokumenty na podstawie tych samych rozporządzeń, co instytucje organizujące kursy stacjonarne. Kończąc kurs online, masz więc takie same uprawnienia i dokumenty, co osoba po kursie tradycyjnym. Z tą różnicą, że Ty możesz skończyć kurs taniej i szybciej, nie kierując się godzinami uczestnictwa w szkoleniu. Warto również zauważyć, że osoby bezrobotne, które chcą podnieść swoje kwalifikacje, mogą ubiegać się o dofinansowanie kursu z Urzędu Pracy.