Zaktualizowano dnia 14 kwietnia 2021
Siedząc przed telewizorem i oglądając kolejny turniej tenisa ziemnego wydaje się nam często, że nie ma nic trudnego w tym, aby odbić rakietą piłkę. Zawodowcy uderzają nią często tak, jakby ona była lekka jak piórko, a piłka leciała wprost na nią. Niestety, nic bardziej mylnego. Chcąc osiągnąć tak wysoki stopień gry należy uczęszczać regularnie na treningi, i to nie tylko te z trenerem klasy II tenisa ziemnego, na których można nauczyć się odpowiedniej i skutecznej techniki, ale także na zajęcia poprawiające kondycję i dbające o ogólny rozwój sylwetki.
Wielu sportowców po zakończeniu swej kariery, nie chcąc zmarnować swoich umiejętności pragnie przekazać je młodszemu pokoleniu. Jeśli mają bowiem wypróbowaną technikę gry, która przynosi efekty i wygrane podczas zawodów, to warto aby tego nie zmarnować i by korzystali z tego inni. W tym celu często zatrudniają się jako instruktorzy tenisa ziemnego, a następnie zwiększają swoje kwalifikacje, poprzez szkolenia i kursy, aż osiągną stopień trenera klasy II tenisa ziemnego.
Wiadome jest bowiem, że im wyższe kwalifikacje, tym więcej możliwości. Lepsza praca, lepsze jej warunki oraz znacznie wyższe zarobki. Kurs zawodowy jest bowiem tylko początkiem do prawdziwej kariery zawodowej, także tej sportowej. Osoby, które nie poprzestaną tylko i wyłącznie na kursach instruktorskich i trenerskich, ale zdobędą także certyfikaty potwierdzające dobrą znajomość języka obcego, przynajmniej angielskiego, choć warto znać także niemiecki, hiszpański, francuski lub włoski, mogą bez problemu znaleźć pracę poza granicami naszego kraju, w obrębie państw Unii Europejskiej. Bowiem certyfikat i legitymacja, które trener klasy II otrzymuje po zaliczeniu egzaminów końcowych kursu instruktorskiego, dają mu uprawnienia na wykonywanie pracy we wszystkich należących do niej krajach.
Oczywiście dyplomy, certyfikaty i zaświadczenia o odbyciu szkoleń i kursów to nie wszystko, liczy się także zdobyta wiedza oraz doświadczenie, a także umiejętność ich przekazania. Pamiętajmy, że ta forma kształcenia i zdobywania kwalifikacji, daje trenerom konkretny zawód, który mogą wykonywać przez wiele lat. Muszą jednak w tym czasie obserwować zmieniające się trendy i oczekiwania, w celu dostosowania się do rynku sportowego, tak, aby ich uczniowie zdobywali jak największe sukcesy. Sukces zawodnika jest bowiem także sukcesem trenera klasy II. A im więcej ma on ich na koncie, tym większa szansa, że zauważą go związki sportowe i zaproszą do współpracy w celu wykształcenie kadry reprezentującej Polskę na turniejach tenisa ziemnego. To wielki zaszczyt dla trenera i największa szansa zawodowego awansu. Otwiera mu ona później drzwi do zdobycia pracy w każdym ośrodku sportowym czy rekreacyjnym, jak również znacznie ułatwia start własnej działalności gospodarczej. Trener klasy II tenisa ziemnego, który wykształcił mistrzów może sam dyktować warunki cenowe za swoje zajęcia i pomimo, ich wysokiego pułapu będzie miał sporo uczniów. Wiele osób zaczynając bowiem swą przygodę z tenisem chce się uczyć u najlepszych. Ci bowiem gwarantują szybkie i skuteczne efekty oraz osiąganie postawionych sobie sportowych celów.
Również w ośrodkach sportowych wykształceni i doświadczeni trenerzy klasy II stanowią bezsprzeczną konkurencję dla instruktorów. Ich zarobki są dwu- a nawet trzykrotnie wyższe. Pomimo, iż sami muszą zainwestować w swoje wykształcenie i podniesienie kwalifikacji, to bardzo szybko, ta kwota im się zwraca. Już w ciągu kilku miesięcy (maksymalnie do roku) są w stanie z różnicy w zarobkach instruktorskich a trenerskich pokryć kwotę, którą wydali na kurs.
Więcej informacji na temat kursu trenera II stopnia tenisa ziemnego znajdziesz na stronie: https://pakis.pl/kursy/142/kurs-trenera-klasy-ii-tenis-ziemny