Nowoczesne rozwiązania szkoleniowe wprowadzane przez instruktorów. Strzelectwo dynamiczno-praktyczne zdobywa coraz więcej zwolenników

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://pakis.pl/kursy/199/kurs-instruktora-strzelectwa-dynamiczno-praktycznego/src-blogDynam-Prakt

Pojęcie „broń palna” nigdy w Polsce nie posiadało pozytywnej konotacji. Posługiwanie się bronią, użycie broni ma najczęściej negatywne skojarzenie w naszym społeczeństwie. Najwięcej emocji i kontrowersji wzbudza strzelectwo praktyczne. Dlaczego? Określenie to nie określa dokładnie tego co istotnie dzieje się na torze strzeleckim i zatraca jego sportowy charakter, który wiąże się ściśle z wysiłkiem zawodnika. To co odróżnia tę dyscyplinę od innych strzeleckich umiejętności to odróżnienie jego od statycznych, wykonywanych na strzelnicach treningów. Strzelectwo dynamiczno-praktyczne wiąże się z posługiwaniem broni w terenie, na specjalnie przystosowanym placu.

Dynamizm, który rządzi w tej dyscyplinie sprawia, że staje się bardzo kuszącą propozycją dla wielu adeptów strzelectwa. W przeciągu ostatnich miesięcy zyskuje na coraz większej popularności, tym samym wzrasta zapotrzebowanie na instruktorów. To strzelanie sportowe, ale bardziej o charakterze walki niż ten wspomniany o charakterze statycznym. Specjaliści z tej branży dbają, aby stale podkreślać akcenty sportowe tego rodzaju strzelania, szczególnie podczas przebiegu imprez z udziałem publiczności. Specjalnie użyte w tym celu urządzenie elektroniczne sprawiają, że możliwe jest wyeksponowanie i porównywanie zestawień wyników poszczególnych zawodników.

Jaka w tym wszystkim jest rola wykwalifikowanego instruktora? Podczas rozgrywki dbają o to, aby elementy ubiory zawodników nie posiadały cech wyróżniających czy też charakterystycznych dla jakiejkolwiek ze służb zmilitaryzowanych. Także tarcze nie powinny przypominać sylwetek ludzkich. Przede wszystkim jednak instruktor strzelectwo dynamiczno-praktycznego dba o rozwój każdego z zawodników, o jego umiejętności posługiwania się bronią i orientację na placu toczącego się pojedynku. Ten rodzaj strzelectwa charakteryzuje się sportową rywalizacją, która wymaga wielogodzinnych i regularnych treningów. Co istotne, w strzelaniu dynamiczno-praktycznym nie potrzeba zezwolenia na użycie broni. Inaczej jest w przypadku, kiedy dana osoba szkolona chce posiadać własną broń palną. Wówczas musi zapisać się do klubu strzeleckiego i uzyskać pozwolenie od policji.

Tym bardziej strzelectwo dynamiczno-praktyczne może być uprawiane przez szerokie grono osób, które dopiero zaczyna obcować z bronią palną. Kto jednak może zostać instruktorem? Właściwie każdy kto jest pełnoletni i może przeprowadzać zajęcia z grupami młodzieżowymi czy też dorosłymi. Duże uprawnienia w tej kwestii daje ukończenie kursu instruktorskiego, po którego ukończeniu otrzymuje się certyfikat. Dokument ten uprawnia także do pracy we wszystkich państwach członkowskich, gdzie także występuje spore zainteresowanie na rynku pracy osobami, które posiadają umiejętność szkolenia w zakresie strzelectwa dynamiczno-praktycznym. Z tego też powodu warto usystematyzować swoją wiedzę i udać się na kurs.

źródło zdjęcia: machinegunexperience.com