Polskie koszykarki lepsze od fińskich. W okresie przygotowawczym do Uniwersjady Polki dwukrotnie wygrały z Finkami

To był udany weekend dla polskiej, żeńskiej koszykówki. W końcu po ośmiu kolejnych porażkach nasze koszykarki odniosły zwycięstwo. W sobotę pokonując reprezentantki Finlandii 68:54 (17:3. 14:14. 20:16, 17:21). Z kolei w niedzielę udało się powtórzyć tę sztukę podopiecznym Teodora Mołłowa, tym razem w stosunku 72:65 (8:19, 20:14, 21:22, 23:10). Oba spotkania miały inny przebieg. Pierwsze starcie między tymi drużynami rozpoczęło się od słabej dyspozycji zawodniczek po obu stronach parkietu. Dopiero w czwartej minucie na tablicy świetlnej pojawiły się pierwsze punkty, na szczęście na korzyść dla Polek. Biało-Czerwone poszły za ciosem i w pierwszej kwarcie zmiażdżyły rywalki. Taki obrót spraw pozwolił naszym reprezentantkom na kontrolę całego meczu. Jedynie w trzeciej kwarcie Finki zbliżyły się na dziesięć punktów do Polek. Najlepiej tego dnia punktowała Jowita Ossowska, która zakończyła spotkanie z dorobkiem szesnastu punktów.

W niedzielę nie było już tak łatwo, poprzeczka postawiona przez Finki była zawieszona znacznie wyżej. Rywalki Polek znakomicie weszły w mecz, rozpoczynając go od serii 8:0. W drugiej i trzeciej kwarcie Biało-Czerwone starały się wrócić do gry, ale Finki grały uważnie w defensywie. Decydujące okazało się ostatnie cztery minuty w czwartej kwarcie. Polki objęły prowadzenie 62:61 za sprawą świetnej postawy podkoszowej Amalii Rembiszewskiej. Już do końcowej syreny była nie do zatrzymania i to ona została MVP tego spotkania. W kluczowym momencie rzuciła osiem punktów, a na swoim koncie łącznie zapisała dziewiętnaście oczek. XXIX Letnia Uniwersjada odbędzie się w Tajwanie w dniach 19-30 sierpnia 2017 r. W Tajwanie odbędą się zawody w 22 dyscyplinach, w tym także koszykówce.