Sport to zdrowie. Trener klasy II przygotowania motorycznego pomocą dla zawodowców i amatorów

Zaktualizowano dnia 27 kwietnia 2021

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://pakis.pl/kursy/193/kurs-trenera-klasy-II-przygotowanie-motoryczne/src-blogTrIIMoto

Dzisiejszy sport jest nastawiony na bicie rekordów i podnoszenie granic wytrzymałości ludzkiego ciała. Strzelić jak najwięcej bramek w meczu, zaserwować mocniej i precyzyjniej, przepłynąć basen jak najszybciej, przebiec dystans w jak najkrótszym czasie, skoczyć wyżej, rzucić dalej… i tak bez końca. Przed sportowcami piętrzą się wyzwania, którym mogą sprostać tylko najlepsi. Aby rywalizować na światowym poziomie, potrzebny jest odpowiedni trening, a jego pierwszym i bez wątpienia najważniejszym etapem jest przygotowanie motoryczne. To właśnie dzięki niemu sportowiec poprawia swoją siłę, dynamikę, wytrzymałość, zwinność, gibkość czy kondycję. Ponadto ciało atlety poddawane jest odpowiednim badaniom, które pozwalają dobrać efektywne ćwiczenia. Bardzo ważnymi kryteriami, którymi należy kierować się podczas optymalizacji planu treningowego, są wiek, waga, wzrost oraz rodzaj sportu, jaki wykonuje konkretna osoba. Inne ćwiczenia będzie wykonywał biegacz długodystansowy, inne piłkarz czy tenisista. Jednak czy przygotowanie motoryczne skierowane jest tylko do zawodowców? Czy przeciętny Kowalski, który po 8 godzinach pracy w biurze narzeka na bóle pleców, również mógłby w ten sposób trenować? Oczywiście, że mógłby. Zarówno sportowcowi, jak i Kowalskiemu potrzebny jest wykwalifikowany trener, który temu pierwszemu pomoże zrealizować cele sportowe, a drugiemu pozwoli uporać się z dokuczliwymi dolegliwościami.

Ukończenie kursu trenera przygotowania motorycznego klasy II jest doskonałą alternatywą dla wszystkich, którzy pasjonują się sportem i chcą poszerzać swoją wiedzę na temat ludzkiego ciała. Zdobycie odpowiednich uprawnień poprzez zrealizowanie szkolenia pozwoli znaleźć pracę w klubach sportowych, gdzie trener będzie na co dzień współpracował z zawodowymi sportowcami, jak również na siłowniach, gdzie w przeważającej części klientami będą osoby, które ze sportem wyczynowym mają niewiele wspólnego. Kryteria, jakie należy spełnić przed przystąpieniem do szkolenia, to mieć ukończone 18 lat, wykształcenie średnie lub zawodowe i tytuł instruktora/trenera przygotowania motorycznego. Cały kurs wykonuje się w domu, wystarczy komputer ze stałym połączeniem z internetem. Dzięki platformie e-learningowej całość materiałów jest przekazywana w przystępny sposób w formie prezentacji, filmów instruktażowych i plików tekstowych. Finalna część szkolenia składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich polega na nagraniu filmu zaliczeniowego, na którym kursant dzieli się zdobytą wiedzą. Jeżeli nagranie zostanie poprawnie zweryfikowane, następuje ostatni etap, czyli rozwiązanie testu generalnego. Jego zaliczenie skutkuje zdobyciem tytułu trenera przygotowania motorycznego klasy II.