Trener klasy II tenisa ziemnego zarobki. Ile zarabia trener klasy II tenisa ziemnego?

Zaktualizowano dnia 14 kwietnia 2021

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://pakis.pl/kursy/142/kurs-trenera-klasy-ii-tenis-ziemny/src-BlogTr2Ziem

Wiele osób uprawiających na co dzień tenis ziemny zastanawia się w jaki sposób może poprawić wysokość swoich zarobków. Zdobywanie uprawnień trenerskich w tym sporcie jest naturalną ścieżką rozwoju. Instruktor tenisa ziemnego powinien zdecydować się na podniesienie swoich kwalifikacji, tak aby na rynku pracy stać się jeszcze bardziej konkurencyjnym. Czy zdobycie stopnia trenera II klasy tenisa ziemnego jest krokiem ku większym zarobkom?

W Polsce wyróżnia się cztery stopnie trenerskie. Pierwszy z nich to instruktor, a następnie kolejno – trener II klasy, trener I klasy i trener klasy mistrzowskiej. Uprawnienia dotyczące trenera II klasy można zdobyć poprzez zapisanie się na specjalistyczny kurs, który jest w stanie przygotować każdego pasjonata tej dyscypliny do zawodu.

Uzyskanie licencji trenera klasy II tenisa ziemnego poprzez kurs otwiera wiele drzwi w celu legalnego zatrudnienia w związkach sportowych, ośrodkach sportu i rekreacji, ośrodkach kultury, a także różnego rodzaju klubach sportowych i rekreacyjnych, komercyjnych. To także certyfikat, którym można posługiwać się na terenie każdego państwa członkowskiego należącego do Unii Europejskiej. Trenerzy II klasy tenisa ziemnego są bardziej konkurencyjni na rynku pracy od instruktorów, a dodatkowo mogą liczyć na wyższe wynagrodzenia.

Aktywne uczestnictwo w warsztatach, kursach oraz szkoleniach nie tylko w Polsce, ale także za granicą może sprawić, że trener II klasy awansuje na trenera o wyższym stopniu. Takie zebrane doświadczenia sprawiają, że potencjalni kursanci z pewnością wybiorą trenera o wyższych umiejętnościach, kwalifikacjach. Posiadanie licencji szkoleniowca II klasy pozwala także na dyktowanie wyższych cen niż ma to miejsce w przypadku osoby z uprawnieniami instruktorskimi.

Warunki finansowe na tym szczeblu trenerskim mogą być już bardzo satysfakcjonujące dla wielu osób. Stawka za godzinę treningu indywidualnego z trenerem II klasy może sięgać nawet do 100 złotych. W przypadku zatrudnienia na umowie zlecenie przez klub lub ośrodek rekreacyjny ta kwota rozdzielana jest według wcześniej ustalonego podziału pomiędzy pracodawcą a szkoleniowcem. Walorem takiej formy współpracy jest brak konieczności opłacania kosztu wynajmu kortu tenisowego. Stawki godzinowe mogą się różnić na terenie całego kraju. Wpływa na to wiele czynników m.in. wielkość miasta, zainteresowanie tenisem, zamożność pracodawcy.

Istotny wpływ mają także sukcesy osiągnięte przez trenera II klasy tenisa ziemnego. Otóż, jeśli jego podopieczni wygrywają turnieje i stają się coraz bardziej znani w środowisku, to prędzej czy później zwiększy się zainteresowanie na jego usługi. Co za tym idzie, można pobierać znacznie wyższe wynagrodzenie nie tylko od pracodawcy, ale od swoich podopiecznych, którzy zainteresowani są treningiem. Kwoty rzędu 300 do 500 złotych mogą być szokujące, ale często cena nie gra roli, jeśli kursant ma możliwość szkolenia się u prawdziwego specjalisty. To nie tylko sama gra czy rozgrzewka, ale szansa na poznanie wielu nowych technik, wskazówek, czy też rad dotyczących odpowiedniej diety i dbania o swoje ciało.

Trener II klasy tenisa ziemnego to nie tylko osoba, która stawia na dobre przygotowanie fizyczne, ale też znakomity psycholog, który potrafi wytworzyć wśród swoich podopiecznych mentalność zwycięzcy i nauczyć ich także jak radzić sobie z porażkami. To także fizjoterapeuta, który wie w jaki sposób pozbyć się dyskomfortu, podczas wykonywania wielu ruchów na korcie i jak nie nabawić się kontuzji. Praca jako trener II klasy tenisa ziemnego to początek ścieżki ku pełnemu zawodowstwu i szansa na zasłynięcie w ogólnoświatowym tenisie.