Instruktor aikido zarobki. Ile zarabia instruktor aikido?

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://pakis.pl/kursy/216/kurs-instruktora-aikido/src-blogAiki

Sporty walki z roku na roku cieszą się coraz większą popularnością. W dużej mierze jest to spowodowane chęcią nabycia umiejętności samoobrony, a także wyładowania nadmiaru emocji, napięcia, czy też poprawy sylwetki. W dużej mierze jest to także zasługa instruktora, który prowadzi zajęcia i za sprawą charyzmy i doświadczenia jest w stanie zachęcić rzeszę osób do uprawiania danego sportu. Dotyczy to w szczególności aikido, stylu walki, którym zainteresowanie jest silnie uzależnione od postawy trenera.

Mistrz, który wskazuje właściwą drogę i pozwala na osiągnięcie odpowiedniej harmonii. To cechy niezwykle ważne, które powinien posiadać instruktor aikido. Często bywa, że sztuki walki kształtują charakter oraz rozwój osobisty, zwłaszcza u młodych osób. Z tego powodu trener aikido nie powinien wyłącznie wykazywać się odpowiednią tężyzną fizyczną, ale też powinien być doskonałym pedagogiem, psychologiem. Rozwój w tych dziedzinach jest nierozerwalną częścią podejścia do swojej pracy.

Styl walki jakim jest aikido często zależy od wykonania jednego, skutecznego uderzenia czy też rzutu. To nie tylko siła, ale także odpowiednio obrana strategia. Instruktorzy aikido uczą też walki z kilkoma przeciwnikami równocześnie, co przydaje się w życiu codziennym w przypadku samoobrony. To kolejny powód, dla którego szkoleniowiec aikido powinien posiadać wiedzę o szerokim zakresie. Ciągłe jej odświeżanie powinno mieć miejsce na dodatkowych warsztatach, kursach, a także stażach zagranicznych.

Poznawanie nowych sposobów rozgrzewki oraz innych metod urozmaicenie metod treningowych sprawi, że systematycznie biorący udział uczniowie nie opuszczą swojego trenera z powodu rutyny. Jeśli chodzi o kwestie zarobkowe to aikido wśród innych sztuk walki prezentuje się całkiem dobrze na rynku polskim. Średnia stawka jaką musi zapłacić osoba, która chce poznać tę technikę walki oscyluje w granicach 100 złotych. Mniej zapłacą dzieci, dla których trening w grupie zorganizowanej kosztuje około 80 złotych.

Oczywiście stawki mogą się różnić, w zależności od wielkości miasta oraz frekwencji na zajęciach. Nauka aikido w Warszawie potrafi kosztować nawet 150 złotych za miesiąc pod wodzą bardzo dobrego nauczyciela. Jednak instruktor aikido nie powinien ograniczać się tylko i wyłącznie do prowadzenia grup dziecięcych, młodzieżowych. Ta sztuka walki otwiera wiele innych drzwi, za pośrednictwem, których można liczyć na wyższe zarobki.

Przykładem może być organizacja szkoleń, pokazów, warsztatów dla określonych jednostek. Tak jak było to wcześniej wspomniane, aikido to styl walki, który uczy umiejętnej samoobrony. Często z takich wydarzeń mogą korzystać jednostki, które na co dzień mogą mieć styczność z użyciem siły. Z tego też względu często jednostki służb mundurowych korzystają z usług instruktorów aikido. Poznanie metod zakładania dźwigni, rzutów oraz obezwładniania przeciwnika okazuje się dla nich bardzo przydatne. Doświadczony trener aikido jest w stanie uzyskać dochód w wysokości 250 złotych od osoby za udział w takim kursie.
Udzielanie specjalnych lekcji pozwala na zaistnienie na rynku pracy sztuk walki. Z usług coraz bardziej doświadczonego instruktora będzie chciało skorzystać więcej osób, a co za tym idzie to szansa na zwiększenie swojego dochodu. Każdy szkoleniowiec musi liczyć się także z kosztami wynikającymi z wynajmu sali, posiadania mat oraz innego sprzętu, który jest w stanie zabezpieczyć osoby pobierające naukę. Instruktor aikido musi zadbać o odpowiedni poziom bezpieczeństwa, a także być przygotowanym na udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanym. To pokazuje, że zakres wiedzy posiadanej przez doświadczonego trenera powinien wykraczać zdecydowanie poza standardowe ramy prezentowane na podstawowych kursach instruktorskich.

Należy pamiętać, że aikido to nie tylko sztuka walki, a filozofia, której przekazanie uczniom zależy przede wszystkim od podejścia do pracy instruktora. Zrozumienie podstawowych wartości przez osoby szkolone zależy od trenera, który dba o swój ciągły rozwój, a nie trudni się zawodem w celach zarobkowych.