Instruktor Judo zarobki. Ile zarabia instruktor Judo?

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://pakis.pl/kursy/62/kurs-instruktora-judo/src-BlogJudo

Jeszcze kilkanaście lat temu judo nie było zbyt popularną sztuką walki w Polsce. Zainteresowanie tą dyscypliną rosło w miarę osiąganych sukcesów przez naszych olimpijczyków, na czele z Pawłem Nastulą. Zaczęły powstawać szkółki, kluby, które krzewiły judo w naszym kraju. Równocześnie pojawiało się coraz większe zainteresowanie kursem instruktorskim. Rosnąca popularność tej sztuki walki ocenianej jako bezpiecznej przyczyniła się do powstawania dużej grupy zawodowej trenerów. Czy dochodowość tego zajęcia utrzymała się do dziś?

Wielu sportowców wykorzystuje w swoich treningach elementy techniki i ćwiczenia judo. Rozwijają one siłę oraz zmysł równowagi. Nadal przybywa osób, które chcą rozpocząć przygodę z tą sztuką walki. W szczególności dotyczy to grup młodzieżowych i dzieci. Judo nie należy do krwawych sportów, ani też nie jest zagrożeniem dla osób praktykujących. Interesującym aspektem jest też historia i znamiona kultury japońskiej związane z tradycją uprawiania judo.

Bycie instruktorem judo to nie tylko ukończenie kursu, ale przede wszystkim zaangażowanie się w swój nieustanny rozwój. Ta sztuka walki jest niezwykle wszechstronną dziedziną i tego samego oczekuje się w kwestii umiejętności instruktora. Zajęcia pod jego okiem nie zawsze muszą odbywać się na matach, ponieważ mogą dotyczyć ćwiczeń wydolnościowych, czyli organizować trening na basenie, lodowisku, plenerze. Zwiększa się wówczas atrakcyjność przeprowadzanych zajęć, zwłaszcza dla dzieci, które należą do najbardziej wymagających klientów.

Niezbędna wydaje się w takich momentach wiedza z zakres pedagogiki. Instruktor musi wiedzieć jakiego rodzaju stosować ćwiczenia i jak stymulować osoby szkolone do wspólnej nauki, która często przeradza się w gry i zabawy. Jest to skutkiem włączania do zajęć elementów wychowawczych i nauczania. Tę cechę uzyskuje się po ukończeniu kursu instruktorskiego, ale również przy aktywnym udziale w warsztatach, pokazowych treningach i stażach. Osoby, które chcą założyć własną działalność w późniejszym czasie docenią wartość specjalistycznych kursów, w których wzięli udział.

Kursy to także decydująca szansa na poprawę swojej renomy w branży. Im bardziej doświadczony instruktor judo tym zwiększa się szansa na wyższe zarobki. Nie warto przechodzić obojętnie obok możliwości podwyższania swoich zdolności oraz nabierania doświadczenia. Odpowiednie kwalifikacje łączą się z zainteresowaniem zadowolonych klientów. W przypadku początkującego instruktora i pracy z małymi grupami osób zarobki miesięcznie wynoszą około 1500 złotych. Jeśli do swojej działalności dołączy się aktywność w formie treningów pokazowych lub szkoleń odbywających się poza terenem zamieszkania, to pensja może wynieść nawet do 3500 złotych.

Można też podjąć się trenowania pojedynczych zawodników, którzy judo traktują nie tylko jako pasję, ale zawód, formę sportu wyczynowego, aby reprezentować swój klub lub kraj w oficjalnych zawodach. Wówczas zarobki trenera są zdecydowanie wyższe. Oczywiście, wszystko zależy od podpisanego kontraktu ze swoim podopiecznym czy właścicielem klubu oraz odniesionych sukcesów podczas zawodów.
Należy jednak pamiętać o kosztach związanych z prowadzeniem działalności jako instruktor judo. Odpowiednie wyposażenie zawodników w akcesoria wymaga nakładu środków. Podobnie w przypadku zapłaty za wynajem sali, gdzie będzie można rozłożyć maty potrzebne do przeprowadzenia treningu. Udział w zawodach także łączy się z pokryciem opłaty wpisowej, a organizacja imprez to nakłady finansowe dotyczące wszystkich niezbędnych formalności.

Poszerzanie swoich horyzontów powinno być silniejsze i stale praktykowane mimo wystąpienia potencjalnych kosztów, jeśli wiąże się nadzieje z uprawiania i trenowania judo jako głównego źródła dochodu. Udział w różnorodnych konsultacjach, wykładach i seminariach organizowanych przez doświadczonych trenerów lub szefów ośrodków walki, uczestnictwo w obozach, to szansa na rozszerzenie swojej oferty i przygotowanie ciekawszych materiałów dydaktycznych dla swoich podopiecznych.