Instruktor KickBoxing zarobki. Ile zarabia instruktor KickBoxingu?

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://pakis.pl/kursy//81/kurs-instruktora-kickboxing/src-BlogKick

Czy na kickboxingu można zarobić? Czy ta wciąż rozwijająca się metoda walki może stać się dochodowym interesem, głównym źródłem utrzymania dla instruktorów, którzy ukończyli profesjonalny kurs? Specyfika zawodu jakim jest szkolenie podopiecznych w zakresie sztuki walki wymaga nie tylko zapewnienia bezpieczeństwa, ale też dużej odpowiedzialności. Przekazanie tajników dotyczących wyprowadzania ciosów zarówno w formie ataku jak i obrony sprawia, że do tego zawodu należy podejść z pełnym zaangażowaniem.

Sporty walki w Polsce to dyscypliny niszowe, które ustępują miejsca bardziej popularnym sportom drużynowym. Trudno o uzyskanie solidnego sponsora, który zapewni odpowiednie wsparcie finansowe zarówno dla instruktora jak i jego zawodników w dyscyplinie kickboxingu. Z tego też powodu trzeba rozpocząć poszukiwania w najbliższej okolicy, lokalnie, w swoim mieście. Nie są to jednak pieniądze, które można przyrównać do zysków piłkarzy czy siatkarzy. Sponsorzy potrzebują reklamy, a w tej chwili kickboxing nie daje wszystkim takiej korzyści.

Zarówno instruktor kickboxingu jak i zawodnik mogą liczyć na wypłatę wynagrodzenia po zakończonej walce, czy też gali. Stawki zazwyczaj nie są takie złe, jak twierdzą sami uczestnicy tych wydarzeń, ale oczywiście dużo jeszcze brakuje do osiągnięcia poziomu zza oceanu. Początki jak to w każdym sporcie bywają bardzo trudne. Wprowadzenie do świata zawodowego sportu odbywa się przez nawiązanie odpowiednich kontaktów, dopinania pierwszych szczegółów umów sponsorskich. Możliwość wystartowania jako trener kickboxingu wymaga przede wszystkim ukończenia kursu i zdobycia licencji uprawniającej do praktykowania tego zawodu.

Rozwój w tej dziedzinie powinien mieć charakter ciągły. Kickboxing, jako rozwijająca się dyscyplina sportu w Polsce wciąż odkrywa przed wszystkimi kolejne nowinki. Walka na ringu to nie tylko wyszkolenie osób szkolonych pod względem fizycznym, ale także psychologicznym, mentalnym. Duża część walki i czasami ta najważniejsza zaczyna się już w szatni, rozgrywa się w głowach zawodników. Instruktor kickboxingu musi być ostoją spokoju, mentorem dla swojego podopiecznego. To on pomaga mu ustalić odpowiednią strategię, tak aby zwyciężyć.

Z samego uprawiania kickboxingu w Polsce na pewno trudno się utrzymać na samym początku swojej kariery zawodowej. Lepiej wygląda sytuacja, kiedy dochodzi do momentu, gdy rozpoczyna się prowadzenie własnego klubu. Treningi indywidualne przeprowadzenie w swojej siedzibie sprawiają, że nie opłaca się kosztów wynajmu. Praca instruktora kickboxingu, to tak naprawdę pełnoetatowy zawód. Codziennie na sali treningowej spędza się od czterech do ośmiu godzin, jeśli podchodzi się do zajęć w sposób profesjonalny.

Kickboxing nie jest sportem przeznaczonym dla dzieci. Uprawianie tej dyscypliny łączy się z możliwością nabycia urazów. Mimo tego, coraz więcej zawodniczek próbuje swoich sił na ringu. Z kolei na treningach wiele z nich pragnie poprawić swoją sylwetkę i nauczyć się bronić przed napastnikiem. Grupy podopiecznych instruktora kickboxingu potrafią być naprawdę duże. Jeśli frekwencja sięga około stu osób co miesiąc, to jest to bardzo dobry wynik. Oczywiście wszystko zależy od wielkości miasta i zamożności klubu.

Dyscyplina sportu jaką jest kickboxing to dynamicznie rozwijająca się odnoga sztuki walki. Mimo, że trenuje się ją dużo czasu, to praktycznie codziennie coś nowego się pojawia i zmienia. Należy być wciąż na bieżąco z wydarzeniami, ciągle rozwijać się i poszerzać swoją wiedzę. Instruktor kickboxingu powinien znaleźć również czas na wzięcie udziału w otwartych szkoleniach, kursach, stażach, tak aby posiąść szerszą wiedzę. Im większe doświadczenie tym wyższe zarobki. Renomowany trener kickboxingu jest w stanie zarobić nawet powyżej 5000 złotych. Początkujący instruktor kickboxingu może liczyć na zarobki rzędu 2000 złotych wzwyż.