Ile zarabia trener psów? Trener psa – zarobki

Blog - kurs instruktora szkolenia psów

Zaktualizowano dnia 20 grudnia 2023

Psy mogą być nie tylko skutecznym strażnikiem posesji czy uwielbianym członkiem rodziny, ale również źródłem rozwijającej i perspektywicznej pasji. Z czasem może przerodzić się ona w pracę, która pozwoli połączyć przyjemne z pożytecznym, gdy zainteresowana osoba zacznie zawodowo tresować czworonogi na przewodników lub tropicieli policyjnych. Aby rozpocząć pracę w zawodzie, należy zdobyć odpowiednie przygotowanie – zrealizować „Kurs Instruktora Szkolenia Psów„, który pozwoli zdobyć atrakcyjne pod kątem wynagrodzenia zatrudnienie. W tym artykule przyjrzymy się. ile zarabia trener psów.

Od tresowania własnego psa do perspektywicznego zawodu

Tresowanie psów tylko z pozoru jest prostym zadaniem. Czworonogi – choć niezwykle bystre i inteligentne – potrzebują odpowiednich warunków i właściwego podejścia, aby współpracować. Każdy właściciel psa właściwie musi w pewnym stopniu podporządkować sobie swojego pupila, aby zachowywał się odpowiednio do sytuacji i był po prostu posłuszny. Z czasem może się jednak okazać, że sprawdzasz się świetnie nie tylko jako treser, ale również bardzo dobrze uczysz innych, w jaki sposób należy to robić i chcesz zająć się tym profesjonalnie.

Jak zostać trenerem psów?

To z pewnością pierwsze pytanie, jakie nasunie Ci się w poszukiwaniu dróg do zdobycia udokumentowanego przygotowania do zawodu. W kwestii psich trenerów Polska jest jednym z nielicznych krajów w Europie, gdzie wymogi formalne nadal nie są do końca ustanowione. Oznacza to mniej więcej tyle, że każda osoba, która chce założyć własną działalność gospodarczą może nazywać się instruktorem czy też treserem szkolenia psów.

Z kolei osoby, które ukończyły kurs instruktorski nie muszą się tym faktem martwić – rynek branży treserów psów szybko zweryfikuje brak odpowiednich kompetencji. Dzieje się tak z uwagi na fakt, iż właściciele psów coraz częściej sprawdzają wnikliwie ośrodki szkoleniowe pod względem wykształcenia kadry – zarówno osób, które tresują same psy, jak również ich właścicieli.

szkolenie psów - kurs instruktorski

Trener psów czy instruktor szkolenia psów? Kurs pozwalający podjąć pracę na obydwu stanowiskach

Warto bowiem rozgraniczyć dwie funkcje – trener psów odpowiada za szkolenie samych czworonogów, natomiast instruktor szkolenia psów ma za zadanie wyposażyć w odpowiednią wiedzę oraz umiejętności w zakresie tresury osobę sprawującą bezpośrednią opiekę nad danym psem. Obie te funkcje można jednak pełnić zdobywając merytoryczne i praktyczne przygotowanie realizując „Kurs Instruktora Szkolenia Psów (Tresera Psów)”.

Wszystko dzięki rozbudowanemu programowi, który pozwala zdobyć wiedzę m.in. z takich aspektów jak:

  • kynologia i etologia psa,
  • tresura psa i metodyka tresury,
  • psychologiczno-prawne aspekty pracy instruktora szkolenia psów.

CHCESZ ZACZĄĆ PRACĘ JAKO INSTRUKTOR SZKOLENIA PSÓW? UKOŃCZ KURS I ZDOBĄDŹ NIEZBĘDNĄ WIEDZĘ DO WYKONYWANIA ZAWODU

Jak zostać trenerem psów przewodników?

Posiadając udokumentowane przygotowanie z tego zakresu można podjąć pracę w różnym charakterze. Aktualnie bardzo duże zapotrzebowanie jest na treserów psów policyjnych oraz psów przewodników, które pozwalają poruszać się osobom niepełnosprawnym (np. niewidomym). Absolwenci kursu dzięki uzyskanej dokumentacji zgodnej z wymogami MEiN oraz certyfikatowi – mogą w łatwy sposób udowodnić swój poziom kompetencji.

Trener psów – zarobki

Praca jako treser czworonogów może dawać ogromną ilość satysfakcji i radości widząc postępy nie zarówno u samych zwierząt, jak ich właścicieli. Praca ze zwierzętami powoduje naturalne wydzielanie oksytocyny, czyli hormonu szczęścia, jednak to niejedyny plus pracy w zawodzie. Duże zapotrzebowanie na osoby posiadające przygotowanie do tego zawodu sprawia, że stał się on również atrakcyjny pod kątem wynagrodzenia.

To, ile zarabia treser psów policyjnych, psów przewodników lub po prostu czworonogów niepełniących żadnej funkcji społecznej, zależy od bardzo wielu czynników – m.in. doświadczenia, regionu kraju czy formy pracy (własna działalność lub praca u kogoś). Średnio za jedną godzinę tresury trener pobierać może około 100 zł. Często osoby prowadzące tresurę tworzą pakiety kilku spotkań, które mają na celu wytresowanie psa do określonego poziomu. Pozwala to osiągnąć zarobki na poziomie od 5 do nawet 10 tysięcy złotych miesięcznie.