Zaktualizowano dnia 14 kwietnia 2021
Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://pakis.pl/kursy/148/kurs-instruktora-cross-training/src-blogCros
Jeśli kochasz aktywność fizyczną i chciałbyś poszerzać swoje kwalifikacje zawodowe, to jak najbardziej powinieneś rozważyć tę opcję. Cross trening (mylony nagminnie z popularnym crossfitem) to bardzo modna dziedzina fitnessu nastawiona na treningi wytrzymałościowo-siłowe łącząca w sobie zróżnicowane ćwiczenia nastawione na podniesienie wydolności organizmu. Zyskuje mnóstwo zwolenników, więc zapotrzebowanie na trenerów stale rośnie.
Praca zawodowa, jak i codzienne obowiązki, nie zawsze pozwalają na czynne uczestnictwo w kursach stacjonarnych. Dlatego powstały kursy online. To wspaniała forma zdobywania nowych uprawnień trenerskich, którą można dostosować do naszych preferencji czasowych i możliwości finansowych, ponieważ są nieporównywalnie tańsze od ich konwencjonalnych odpowiedników. Niższa cena nie wynika oczywiście z gorszej zawartości merytorycznej kursu! Platforma e-learningowa jest po prostu tańszą formą przekazu, ponieważ nie wymaga organizacji tradycyjnych wykładów. Wiedza przekazana online jest współmierna do treści kursów stacjonarnych. Każdy kursant w zależności od swojej uwagi i determinacji opanuje zagadnienia związane z m.in. anatomią i biochemią człowieka, charakterystyką treningów cross i stosowanymi w nich ruchami, jak np. przysiady, wyciskanie sztangi czy martwy ciąg. Możliwość zdobywania tej ważnej wiedzy w domowym zaciszu jest także dla niektórych dodatkowym i niekwestionowanym plusem kursu online. Zastanawiać może jedynie forma weryfikacji umiejętności praktycznych kursantów – organizatorzy szkoleń internetowych zadbali także i o tę bardzo ważną kwestię. Jako formę zaliczeniową uznaje się film zamieszczany na platformie. Wiedza teoretyczna jest sprawdzana praktycznie w ten sam sposób jak podczas kursu tradycyjnego, z tą różnicą, że test zaliczeniowy wypełnia się nie na kartce papieru, lecz online.
Absolwenci kursów internetowych nie muszą się obawiać, że zostaną w jakikolwiek sposób dyskryminowani na rynku pracy. Otrzymują bowiem dokładnie te same uprawnienia zawodowe jak ci, którzy skorzystali z kursu stacjonarnego. Dokumenty, które dostają są również wydawane na podstawie tych samych rozporządzeń, jak w przypadku szkolenia tradycyjnego. Instytucje oświatowe organizujące kursy online widnieją w rejestrze szkół a ich działalność jest poświadczona certyfikatem jakości ISO. Niektóre współpracują z Urzędami Pracy, dlatego ci, którzy nie mają możliwości ekonomicznych na odbycie jakichkolwiek kursów, mogą się postarać o ich dofinansowanie.
Jak widać, obiekcje związany z internetową formą szkolenia wynikają często po prostu z braku odpowiedniej wiedzy. Z całą pewnością można powiedzieć, że jest to nowoczesna i bardzo wygodna alternatywa dla uczestnictwa w kursie stacjonarnym.