Pole dance dla początkujących i zadania instruktora

kurs instruktora pole dance

Od dawna studia tańca i ośrodki fitness wprowadzają do swojej oferty nowe aktywności. Wszystko za sprawą pojawiania się nowych rodzajów i stylów treningu dopasowanych do konkretnej grupy. Niekiedy popularność danego obszaru sportu może przerodzić się w powstawanie specjalnych klubów, które skupiają się tylko i wyłącznie na szlifowaniu umiejętności z tego zakresu. Pole dance dla początkujących jest przystępny z tego powodu bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Dowiedz się, w jaki sposób przebiegają treningi i jaka jest rola instruktora.

Nauka pole dance – od kontrowersji do popularnej formy sportu i rekreacji

Pole dance to forma gimnastyki, która wywodzi się z afrykańskich zabaw plemiennych oraz hinduskiej gimnastyki uprawianej przez mężczyzn przy słupie majowym. Erotyczny charakter tańca został nadany na początku XX wieku, kiedy to wykorzystywano go do „zwabienia” publiki w trakcie popularnych jarmarków objazdowych. Z biegiem lat tego typu forma przeniosła się jednak do specjalnych klubów nocnych i barów, a nauce pole dance przyznano zupełnie inny charakter interpretacyjny. W dużej mierze była to zasługa pojawienia się specjalnych studiów tańca, które już na początku lat 90. cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród kobiet.

Aktualnie pole dance to popularna nazwa i forma zajęć, która obejmuje naukę:

  • figur na drążku statycznym i obrotowym,
  • przejść między poszczególnymi figurami,
  • obrotów na drążku statycznym oraz obrotowym,
  • kombinacji z wykorzystaniem poznanych figur.

Chcesz prowadzić zajęcia pole dance dla początkujących? Zapisz się na kurs, który pozwoli podjąć Ci legalne zatrudnienie w jednym z klubów sportowych!

Pole dance – sylwetka przed i po

Forma rekreacji z obszaru gimnastyki i akrobatyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko ze względu na efektowność wykonywanych figur. Wiele kobiet dostrzega w tych aktywnościach sposobu na:

  • poprawę sylwetki i ogólnej wydolności,
  • rozciągnięcie całego ciała,
  • uelastycznienie stawów,
  • wzmocnienie mięśni ramion, barków i kręgosłupa.

W przypadku pole dance, sylwetka przed i po rozpoczęciu treningów może ulec zmianie w szybkim tempie. Wszystko za sprawą intensywności zajęć, które dostosowywane są do umiejętności danej kobiety.

Pole dance – jak zacząć?

Pole dance dla początkujących może wydawać się dość łatwy do opanowania. Przy pierwszym kontakcie z tym sportem można jednak szybko dostrzec, jak wiele aspektów wpływa na poprawne wykonywanie poszczególnych figur.

Jak zacząć pole dance? Pierwszym krokiem powinien być wybór odpowiedniego miejsca do treningu. Aktualnie nie tylko w dużych aglomeracjach, ale i w mniejszych miejscowościach otwierają się specjalne studia dostosowane pod względem wyposażenia i kadry szkoleniowej. Z uwagi na ryzyko upadku lub nabawienia się bolesnej kontuzji, nauka choćby podstawowych chwytów powinna być przeprowadzona pod okiem wykwalifikowanego instruktora pole dance.

pole dance dla początkujących

Instruktor pole dance – jakie ma zadania?

Aby zajęcia pole dane dla początkujących przynosiły pożądane rezultaty, ich poszczególne elementy powinny być odpowiednio dostosowane i połączone w spójną jednostkę treningową. Na początku instruktor prezentuje podstawowe aktywności, takie jak chwyt czy poruszanie się dookoła drążka. Z uwagi na ryzyko upadku czy nabawienia się kontuzji, czynność ta może być powtarzana przez długi czas, aż do odpowiednio opanowania przez uczestników. Również z tego powodu nieodłącznym elementem pracy instruktora jest odpowiednia asekuracja.

Kurs Instruktora Pole Dance

Rosnące zainteresowanie tą formą rekreacji sprawia, że coraz więcej osób myśli o zdobyciu wiedzy oraz umiejętności instruktorskich, które pozwolą prowadzić tego typu zajęcia i podjąć zatrudnienie w jednym z klubów pole dance.

Wychodząc naprzeciw potrzebom aspirujących prowadzących, Polska Akademia Kultury i Sportu oferuje Kurs Instruktora Pole Dance, który umożliwia zdobycie merytorycznego i praktycznego przygotowania do pracy. Kursanci poznają m.in.:

  • teoretyczne podstawy pole dance,
  • wymagania dotyczące przebiegu bezpiecznego treningu,
  • zasady i metodykę prowadzenia zajęć,
  • zasady tworzenia choreografii,
  • katalog figur i metodykę przeprowadzania rozgrzewki.