4 kroki do dobrego śniadania, cz.2. Po mięsie i pieczywie, przyszedł czas na zdrowe z natury warzywa.

Przy rozpisywaniu diety dla osób aktywnie spędzających swój czas, należy w inny sposób dawkować większość z produktów. W organizmie sportowców występuje szybsza przemiana materii. Najbardziej zauważalne jest to u pasjonatów ciężarów oraz biegania. Kulturyści, którzy przynajmniej kilka razy w tygodniu odwiedzają siłownie, w większym stopniu narażają swoje włókna mięśniowe na mikrouszkodzenia. Organizm w związku z odbudową mięśni, wymaga od nich lepiej zbilansowanej diety. W przypadku biegaczy, ich mięśnie wystawianie są na inne próby, lecz w podobny sposób wykorzystują zgromadzone w żołądku zapasy.

Jedzenie stanowi najważniejszy składnik energii zarówno dla ciężarowców i lekkoatletów i dlatego też śniadaniowe strategie winny być powodem do głębszego zastanowienia.
Poprzednim razem powiedzieliśmy sobie o pieczywie oraz mięsie, które przy każdej pobudce powinny nam towarzyszyć. Wyniki z tabeli wartości odżywczych dla konkretnych produktów stanowią niezbędne informacje o ich jakości, a to z kolei pozwala nam wybrać zwycięzców w swoich kategoriach. Tym razem przyszła kolej na warzywa. Specjaliści od dietetyki uważają, że każde warzywa są zdrowe. Trudno się z nimi nie zgodzić. Praktycznie wszystkie mają cenne witaminy i zawierają błonnik. Jednakże porównując ich skład, tutaj także można odnaleźć swoistych czempionów. Paradoksalnie są warzywa gorsze i lepsze. Wobec tego które najbardziej zasługują na nasza uwagę?

Wśród nominowanych w kategorii najlepszych warzyw, bezapelacyjnie prym wiodą sałata oraz pomidory. Wybór tych dwóch podyktowany jest ich wysoką zawartością błonnika, który reguluje transport krwi w organizmie, a także ponadprzeciętne ilości witamin C, E oraz potasu.