Do trzech razy Kubacki! Polski skoczek wygrał trzeci konkurs z cyklu Letniego Grand Prix w skokach narciarskich.

Póki co nie ma mocnych na Dawida Kubackiego. Polak z kompletem punktów przewodzi w klasyfikacji generalnej w letniej odsłonie mistrzostw świata w skokach narciarskich. Na drugim miejscu uplasował się Maciej Kot, a na najniższym stopniu podium stanęło jeszcze dwóch zawodników – Denis Korniłow oraz Roman Koudelka. Do konkursu głównego udało się awansować bez problemu wszystkim naszym reprezentantom. Cała szóstka podopiecznych Stefana Horngachera zaprezentowała się bardzo dobrze w serii kwalifikacyjnej. W tej fazie najlepszy z Polaków Dawid Kubacki zajął drugie miejsce tuż za Słoweńcem Anze Laniskiem.

Już po pierwszej serii konkursu było wiadomo kto będzie rozdawał karty. Kubacki skoczył 133,5 metra mając mocny wiatr w plecy, za co otrzymał sporo dodatkowych punktów. Efektem było prowadzenie Polaka po pierwszej serii nad Maciejem Kotem o 7,9 punktu, który skoczył 131,5 metra. Trzecie miejsce po pierwszej odsłonie zawodów zajmował Korniłow, a zwycięzca kwalifikacji Laniski był czwarty. Kolejny z Polaków, Stefan Hula zajmował miejsce w czołowej dziesiątce, a dokładnie był sklasyfikowany na dziewiątym miejscu. W drugiej serii trudno było sobie wyobrazić, aby Kubackiemu wymknęło się zwycięstwo z rąk przy tak dużej przewadze. Skoczył kolejny raz fantastycznie odnotowując odległość 127 metrów mimo niekorzystnych warunków panujących na skoczni. Pozostali Polacy spisali się jeszcze lepiej. Najlepiej Piotr Żyła, który wspiął się na szóste miejsce w klasyfikacji. Drugą pozycję obronił Kot, a w dziesiątce utrzymał się Stefan Hula. Z kolei Kamil Stoch poprawił swoją lokatę o sześć oczek i awansował z dwudziestego na czternaste miejsce. Na dwudziestym ósmym miejscu zawody ukończył Jakub Wolny.