Instruktor tańca zarobki. Ile zarabia instruktor tańca?

 

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://pakis.pl/kursy/64/kurs-instruktora-tanca/src-BlogTan

Taniec jest jedną z najprzyjemniejszych form ruchu, które pozwalają na pozbycie się zbędnych kalorii, nadmiernej tkanki tłuszczowej, a także pomagają uformować figurę oraz nabrać gracji. Dodatkowo ta umiejętność przydaje się podczas wszelkiego rodzaju uroczystości, zarówno tych rodzinnych jak również zawodowych. Modne ostatnimi czasy stały się więc wszelkiego rodzaju kursy taneczne, a także korzystanie z prywatnych lekcji u instruktorów tańca. Szczególnie przed najważniejszym dniem w życiu jakim jest własny ślub i wesele. Choć trzeba zaznaczyć, że coraz częściej takie prywatne zajęcia prowadzone są też przed 18-tką lub studniówką. Na tą bowiem szkoły bardzo często zapraszają profesjonalnych instruktorów, aby nauczył on młodzież poloneza oraz innych klasycznych form tańca.

To wszystko tylko dowodzi tego, że pracy dla osób wykształconych w tym zawodzie jest dużo i jak na razie nie zabraknie. A im bardziej wykształcony nauczyciel, tym większe ma on szanse na lepszą umowę oraz wyższe zarobki. I choć większość instruktorów kursy zawodowe robi z pasji, to trzeba przyznać, że we współczesnym świecie otrzymywane od pracodawcy pieniądze oraz zawodowy rozwój odgrywają dużą rolę. Na pytanie ile zarabia instruktor tańca trudno dać jednoznaczną odpowiedź, bowiem jego zarobki zależą od wielu czynników, a kształtują się od kilkunastu do nawet kilkuset złotych za godzinę. Na wysokość stawki wpływa między innymi renoma trenera, opinia jaką zdobędzie wśród obecnych, jak i byłych uczniów, a przede wszystkim stopień jego wykształcenia oraz posiadane umiejętności taneczne. Najmniej zarabiają najmłodsi stażem instruktorzy, którzy dopiero zaczynają swą przygodę w tym zawodzie, jak również Ci trenerzy, którzy mają bardzo wąskie specjalizacje. Oni też mają niewielki zakres możliwości w znalezieniu pracy. Niestety, takich instruktorów tańca jest jeszcze kilkanaście procent na sportowym rynku pracy. Uważają oni bowiem, że jak „ktoś jest od wszystkiego to jest do niczego”. W tym jednak przypadku jest to błędne założenie. Zawód instruktora tańca wymaga bowiem wszechstronności, tak, aby móc zadowolić wszelakie oczekiwania potencjalnych klientów. Dlatego nie warto brnąć w wąskie specjalności, jak na przykład tylko tańce latynoskie czy tak zwany standard. Im większy zakres nauki oferuje trener tańca, tym więcej ma klientów i wyższe zarobki.

W tym celu warto podjąć dalszą naukę zaraz po ukończeniu kursu podstawowego, który nadaje tytuł instruktora tańca i pozwala na wykonywanie tego zawodu na terenie całej Unii Europejskiej. Oczywiście dalsza nauka powinna odbywać się równolegle z nabieraniem praktyki dydaktycznej, czyli pracując. Na początek warto więc zacząć od kursów, które uczą nowoczesnych form tańca. Te bowiem ostatnio cieszą się coraz większą popularnością, nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale także starszej części społeczeństwa, a nawet seniorów. Tu prym wiodą bachata, zumba, która jest połączeniem tańca i fitnessu, kizomba, ale także flamenco, taniec irlandzki czy hip hop. Swoją edukację warto także wzbogacić o kursy jogi, stretchingu lub gimnastyki artystycznej. Dzięki temu zarobki instruktora tańca mogą zostać nawet podwojone. Dlaczego, i co ma wspólnego odrębna dziedzina fitnessu z tańcem? Otóż w ten sposób instruktor może oprócz zajęć tanecznych dorobić sobie prowadząc inne zajęcia, ale przede wszystkim wzbogaca on swoje układy, a także umożliwia swoim podopiecznym większą efektywność spalania tkanki tłuszczowej, jak również bezpieczeństwo podczas zajęć. Dzięki odpowiedniemu rozciąganiu zapobiega się bowiem wielu kontuzjom a uczestnicy zajęć stają się bardziej gibcy. Joga natomiast pozwala opanować emocje, zapanować nad oddechem oraz nabrać gracji. Poza tym dzięki tego typu kursom i umiejętności łączenia innych form fitnessu z tańcem, instruktorzy podchodzą do swoich uczniów w sposób holistyczny czyli całościowy.